Zagraj to jeszcze raz, Sam

Po raz pierwszy w historii, na deskach Kochanowskiego, tekst kultowego i jednego z najbardziej uznanych twórców amerykańskiego kina – Woody’ego Allena. Neurotyczno-hipochondryczna mieszanka amerykańskiego humoru, szalonych kostiumów i świetnej gry aktorskiej przeniosą Was w świat, do którego zapragniecie nie raz powrócić.

W roli głównej Jędrzej Wielecki, który jako Allan, porzucony przez żonę, młody i nieco niefrasobliwy życiowo krytyk filmowy, zrobi wszystko, by odnaleźć tę jedyną. W tym celu nie zawaha się wylać na siebie flakonów wody kolońskiej czy zasięgnąć nieco przestarzałych, złotych rad najlepszego przyjaciela i powiernika sekretów… samego Humphrey’a Bogarta. Po pomoc uda się również do Dicka i Lindy – jedynych przyjaciół, którzy mogą umówić Allana na prawdziwe randki. Te niestety, ku „zaskoczeniu” wszystkich, kończą się fiaskiem. W końcu prawdziwe życie nie zawsze przypomina finałową scenę rodem z „Casablanki”. Przynajmniej póki bratnie dusze nie dostrzegą tego, co od dawna znajdowało się w zasięgu ich wzroku…

Nieważne czy jesteś w nowym związku, singlem czy Twoje małżeństwo trwa kolejną już dekadę. W „Zagraj to jeszcze raz, Sam” odnajdziesz cząstkę siebie w komicznych, Allenowskich postaciach! Przekonaj się, że nie musisz przypominać postaci z amerykańskiego melodramatu, by stać się bohaterem/bohaterką historii miłosnej rodem ze srebrnego ekranu.

REŻYSERIA I PLASTYKA RUCHU:
Arkadiusz Buszko

TŁUMACZENIE:
Jerzy Siemasz i Grażyna Dyksińska

SCENOGRAFIA:
Marek Braun

KOSTIUMY:
Grupa Mixer

MUZYKA:
Tomasz Lewandowski

WIZUALIZACJE:
Bartek Wójcicki – Pushka Studio

REŻYSERIA ŚWIATEŁ:
Piotr Nykowski

OBSADA:
Magdalena Maścianica
Katarzyna Osipuk
Monika Stanek
Michał Tokaj
Leszek Malec
Jędrzej Wielecki

CZAS TRWANIA:
1h 20min (bez przerwy)

PREMIERA:
7 września 2018 – Duża Scena

Gdzie i kiedy

Miejsce: Teatr im. Jana Kochanowskiego

Data: 14.02

Godzina: 19:30

Wstęp: 24 / 35 PLN

Strona organizatora: www