Uroczysta Gala Zakończenia Festiwalu

Konkurs Główny to esencja imprezy oraz jej najważniejsza część.

Festiwal Filmowy Opolskie Lamy od lat daje młodym twórcom z całej Polski możliwość zaprezentowania swoich umiejętności szerszemu gronu odbiorców. Dzięki setkom zgłoszeń filmów krótkometrażowych, jury festiwalu (złożone z organizatorów i zawodowych filmowców), może określić jakie tendencje powstają w polskim kinie w dziedzinie animacji, dokumentu oraz fabuły.

Bardzo ważną częścią konkursu jest blok filmów amatorskich. Swoją twórczość prezentują tu co prawda jeszcze pasjonaci, bez dyplomów szkół filmowych. Często bywa tak, że prezentacja ich filmu szerszej publiczności i nagroda bądź wyróżnienie otrzymane właśnie na FFOL jest wstępem do kariery i odkrywania wielkiego talentu.

Podczas uroczystej Gali Finałowej poznamy laureatów Konkursu. Nagrody Grand Prix i wyróżnienia za etiudy filmowe zostaną przyznane w trzech kategoriach: dramat, fabuła i animacja. Natomiast w konkursie filmów amatorskich, osobne jury, przyzna jedną nagrodę Grand Prix i wyróżnienia. Dowiemy się również, komu swoją nagrodę przyznała opolska publiczność, która wybierała zarówno z filmów amatorskich i etiud.

Gdzie i kiedy

Miejsce: Narodowe Centrum Polskiej Piosenki

Data: 12.10

Godzina: 19:00

Wstęp: 0 PLN

Strona organizatora: www