Spotkanie podróżnicze z Moniką Borecką

Filia nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu zaprasza na spotkanie podróżnicze „Poltuguesa – polska Portugalka”, którego gościem będzie Monika Borecka. Spotkanie odbędzie się w siedzibie Filii nr 4, przy ul. Książąt Opolskich 48-50, w dniu 5 kwietnia 2019 r. (piątek) o godz. 18:00.

Wraz z naszym gościem, przewodniczką po Portugalii i koneserką kultury tego kraju, zapraszamy nad dalekie atlantyckie wybrzeże, do ojczyzny fado i vinho verde, do kraju żeglarzy, którzy dziś zaczynają i kończą dzień kawą. Monika Borecka dziewięć lat temu pierwszy raz odwiedziła Portugalię i od tej pory wraca tam regularnie, biorąc pod lupę wszystkie aspekty życia w tym kraju, zgłębiając jego kulturę i wtapiając się w życie codzienne Portugalczyków. Znalazła tam swoje miejsce na ziemi i nic dziwnego – tam czas zatrzymuje się w miejscu, szaleją zmysły i wszystko staje się nagle takie, jakie być powinno.

MONIKA BORECKA - absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, z wykształcenia manager turystyki i rekreacji. Zawodowo obracająca się w środowisku sportu, administracji i turystyki. Licencjonowana pilotka wycieczek i przewodniczka po Portugalii, z którą związana jest od kilku lat. Wielbicielka portugalskiej kultury, historii i kuchni, doskonale orientująca się w lokalnej rzeczywistości. Jej pasją jest podróżowanie, sport i fotografia. W przyszłości zamierza wydać książkę poświęconą tematyce jej drugiej ojczyzny - Portugalii.

Gdzie i kiedy

Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu Filia Nr 4

Data: 05.04

Godzina: 18:00

Wstęp: 0 PLN

Wydarzenia na facebooku: fb