Spotkanie z Dorotą Lorenowicz

Dorota Lorenowicz – absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego. Członkini Stowarzyszenia Twórczego Artystyczno-Literackiego w Krakowie oraz Związku Literatów Polskich. Przez wiele lat pisała do szuflady. W 1998 roku pojawił się jej pierwszy tomik poezji Wiersze, rok później Tobie Mężczyzno, w 2001 To ja…Kobieta, w 2003 Moje 7 światów. W 2009 roku opublikowała książkę Duże i małe formaty, w której oprócz wierszy znajduje się również proza. W grudniu 2015 roku ukazał się wybór wierszy z lat 1996-2015 Pomiędzy Tobą, a Mną.

Strona internetowa poetki: www.lorenowicz.pl

Rzeczy, miejsca, ludzie… To depozyty pamięci, które Dorota Lorenowicz skrzętnie ukrywa w swoich wierszach. Na spotkaniu z krakowską poetką usłyszymy hejnał mariacki… Ponadto autorka opowie o swoim najnowszym wyborze wierszy Pomiędzy Toba, a Mną (2015). Znajdzie się też miejsce na wspomnienia i opowieści o ludziach, których autorka poznała w swoim dzieciństwie oraz młodości. Usłyszymy m.in. o Piotrze Skrzyneckim, Mieczysławie Święcickim i wielu innych. Poezja będzie się przeplatać z muzyką i historiami o zabytkowych miejscach Krakowa – niezwykle ważnych dla poetki.

 (...) w wierszach Doroty Lorenowicz „kamera” ogląda świat z tzw. kobiecego punktu, ale... ta „kamera” wie o tym! Jest kokieteryjna, ironiczna, świadoma gry. I to jest punkt, który dodaje tym „lekkim wierszom” ciężaru dojrzałości... w widzeniu i osądzaniu tych wszystkich komplikacji świata kobiet i mężczyzn, czyli po prostu... świata?

– Leszek Długosz

Moje miłości… Mój Kraków... Mój Mężczyzna... Mój kawałek świata...
Spotkanie z Dorotą Lorenowicz
Prowadzenie: Piotr Żarczyński

Gdzie i kiedy

Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna

Data: 10.05

Godzina: 18:00

Wstęp: 0 PLN