Spotkanie z Barbarą Stuhr

Basia. Szczęśliwą się bywa
Spotkanie z Barbarą Stuhr
Prowadzenie: Beata Nowicka

Barbara Stuhr – żona Jerzego Stuhra, matka Marianny i Macieja. Wybitna skrzypaczka. Jest zaangażowana w działalność społeczną w stowarzyszeniu Unicorn, które udziela pomocy psychologicznej chorym na nowotwory oraz ich bliskim.

Powstał nostalgiczny zapis kawałeczka świata, który odchodzi. Taka próba remanentu osiągnięć i upadków życiowych, chęć przekazania dobrych doświadczeń dzieciom.

Niestety często stajesz pod ścianą, bo widzisz, że możesz przekazać tylko minimalną część swoich przeżyć. Ale może pozostawienie choćby strzępów doświadczeń, które dadzą komuś jakąś inspirację usprawiedliwia tę decyzję?

Życzę sobie:

- aby mi się „chciało chcieć”
- żebym miała w sobie: wiarę, nadzieję, miłość, ciekawość, otwartość, empatię,
-żeby mój kraj stał się przyjazny dla wszystkich, żeby zniknęły w nim podziały, a zapanowała zgoda i tolerancja,
- żeby moje dzieci i wnuki mogły żyć w świecie bez wojen. I mogły oddychać czystym zdrowym powietrzem
Barbara Stuhr


Kim jest Barbara Stuhr, która towarzyszy jednemu z najsłynniejszych polskich aktorów niemal przez całe życie – od czasów studiów, poprzez początki oszałamiającej kariery i jej wspaniały rozwój, aż po najcięższą próbę, chorobę i dramatyczną walkę z rakiem?

Z Jerzym Stuhrem poznali się bardzo wcześnie. Pochodzili z jednego miasta, ale ich losy ponownie połączyły się w Krakowie. Młoda, piękna studentka Akademii Muzycznej i nieznany wówczas nikomu student polonistyki – szybko zakochali się w sobie i wzięli ślub. Odtąd uzdolniona muzycznie dziewczyna musiała zmierzyć się z konsekwencjami oszałamiającej kariery męża, jego ciągłą nieobecnością w domu i rosnącą sławą, ogromnym trudem sprostania rodzinnym obowiązkom – i chęcią poświęcenia się własnej pasji, której nigdy nie zaniedbała.

„Basia. Szczęśliwą się bywa” to historia rodziny Stuhrów opowiedziana od innej, nieznanej dotychczas strony. W książce wypowiadają się zarówno dzieci: Maciej Stuhr i Marianna Stuhr, a także liczni przyjaciele rodziny. Wspólnie starają się określić fenomen małżeństwa Stuhrów, które przetrwało wspólnie kilkadziesiąt lat – poza blaskiem fleszy i bez medialnych skandalów. I odpowiadają zgodnie: za tym sukcesem stoi silna i zarazem delikatna kobieta. „Przyglądając się przeszłości wnikliwym okiem, człowiek nie zawsze jest zadowolony z tego, co zobaczył. Dlatego każdy z nas koryguje swoją przeszłość, gdy wraca do niej myślami. Drogę do przeszłości zawsze otwierają uczucia. Dlatego jest to też książka o miłości, poświęceniu, wybaczeniu, samotności. I o szczęściu”.

Gdzie i kiedy

Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna

Data: 07.05

Godzina: 17:00

Wstęp: 0 PLN