Spotkanie autorskie z Anną Dziewit-Meller

Anna Dziewit-Meller wydała dwa zbiory wywiadów: „Głośniej! Rozmowy z pisarkami”, „Teoria trutnia i inne. Rozmowy z mężczyznami”. Wraz z mężem Marcinem Mellerem napisała książkę będącą zapisem ich wspólnych podróży po Gruzji: „Gaumardżos. Opowieści z Gruzji”. W ostatnich dwóch latach ukazały się jej dwie książki o kobietach, które w swoim życiu zrobiły naprawdę wiele: „Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy” oraz „Damy, dziewuchy, dziewczyny. Podróże w spódnicy”. Anna Dziewit-Meller jest także wokalistką zespołu Andy.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
W 100-lecie wprowadzenia praw kobiet biblioteka proponuje cykl imprez pod wspólnym hasłem „Kobiety, które chcą więcej”. W ramach zadania przeprowadzone zostaną działania, które umożliwią uczestnikom rozwijanie wiedzy, zdolności i umiejętności, a będą to: forum literackie, jednodniowa impreza „Świat oczami kobiet”, spotkania autorskie, wystawy, koncerty, warsztaty inwencji twórczej, warsztaty edukacyjne, lekcje biblioteczne.
Celem zadania będzie pobudzenie aktywności czytelniczej i zainteresowanie książką i sztuką, a także kształtowanie upodobań estetycznych odbiorców i promowanie twórczości kobiet. Pokazanie aktywności kobiecej na różnych polach działalności kulturalnej i popularyzującej naukę będzie również inspiracją i motywowaniem innych kobiet do rozwijania własnej twórczości i pasji oraz kształtowania poczucia, że kultura jest koniecznym elementem rozwoju osobistego.
Zadanie będzie realizowane przez pokazanie działań wybitnych Polek, które osiągnęły wyżyny mistrzostwa w swojej pracy, aktywnych na różnych polach działalności kulturalnej, artystycznej i naukowej, wnoszących wiele do literatury, malarstwa, muzyki, a także promujących polska naukę.

Gdzie i kiedy

Miejsce: Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. E.Smołki

Data: 07.09

Godzina: 17:00

Wstęp: 0 PLN