Spektakl. Zorro

Czy miłośnicy spektaklu „Trzej Muszkieterowie” są w stanie wyobrazić sobie coś lepszego, niż jego… „drugi odcinek”? Tak właśnie komedię „Zorro” określa sam Paweł Aigner. Reżyser napisał również scenariusz, w związku z czym pełen jest niespodzianek nawet dla znawców powieści i filmowych realizacji. To zupełnie nowa – i dość przewrotna! – interpretacja historii o znanym bohaterze.

Jak w poprzednich przedstawieniach Aignera, tak i tu wartka akcja, przeplatana profesjonalnymi pojedynkami i wciągającymi intrygami, wpisana jest w konwencję teatru w teatrze. Sztuka sceniczna staje się jednym z bohaterów, a jej rola w życiu postaci (a być może także i widzów) mieć będzie niebagatelne znaczenie. Ponadto dzięki przedstawieniu „Zorro”, doświadczyć można prawdziwego rozmachu scenograficznego i ćwiczyć się w uważności podczas szybkich zmian planów akcji.

Precyzja gry aktorskiej, humor i mądrość zaczerpnięta z Szekspira (i taką naukę wprzęgnięto w „Zorra”) stanowią o niezaprzeczalnej atrakcyjności przedstawienia. Czy teatr może pomóc ludzkiej duszy? Paweł Aigner zadaje to pytanie sobie i swoim widzom po raz kolejny.

Gdzie i kiedy

Miejsce: Opolski Teatr Lalki i Aktora

Data: 14.05 - 17.05

Godzina: 09:00 oraz 11:30

Wstęp: 21 / 23 PLN

Strona organizatora: www