Spektakl: Podwyżka

Sens pracy i poszukiwanie w niej spełnienia to główny temat „Podwyżki” – awangardowej komedii Georges’a Pereca. Czy praca może nas uszczęśliwić? Czy można uchronić się przed otępieniem po wielu latach poświęcenia? W imię czego spędzamy większość swojego życia w miejscu, którego często skrycie nienawidzimy?

Istnieje jednak prosty sposób, by wynagrodzić oczywiste „mankamenty” etatowych niedogodności – to podwyżka! Na drodze do jej osiągnięcia mnóstwo pułapek i ślepych uliczek. Ten tor przeszkód pełen absurdów życia codziennego próbują pokonać nasze myśli uwięzione w ciele pracownika firmy. Walka o przetrwanie sprowadza się do pokonywania kolejnych etapów gry, w której w każdym momencie możemy wrócić do punktu wyjścia. Codziennie bierzemy przecież udział w tej groteskowej historii, nie zastanawiając się czy istnieje możliwość sprzeciwu wobec systemu.

W spektaklu odnajdziecie również: absurdalny humor i piosenki wykonywane na żywo przez zespół Polpo Motel.

 Spektakl na podstawie tekstu „Podwyżka” Georges’a Pereca © po raz pierwszy opublikowanego przez Wydawnictwo Hachette Litteratures, 1981; Editions Fayard, 2012.

TŁUMACZENIE:
Jacek Olczyk

REŻYSERIA I DRAMATURGIA:
Tomasz Cymerman

SCENOGRAFIA, KOSTIUMY, ŚWIATŁO:
Karolina Mazur

WIDEO:
Karol Rakowski

KOMPOZYCJA I MUZYKA NA ŻYWO:
Polpo Motel

INSPICJENT:
Adam Szostok

OBSADA:

Magda Maścianica
Judyta Paradzińska
Bartosz Dziedzic
Karol Kossakowski
Leszek Malec
Michał Tokaj (gościnnie)

STATYSTA:

Wojciech Gieroń

Gdzie i kiedy

Miejsce: Teatr im. Jana Kochanowskiego

Data: 30.11 - 01.12

Godzina: 19:00

Wstęp: 24 / 35 PLN

Strona organizatora: www