Spektakl. Moją ulicą płynie rzeka

Spektakl z muzyką na żywo, oparty na prawdziwych historiach Opolan z czasów powodzi tysiąclecia, zrealizowany w ramach II edycji konkursu Modelatornia.

Gdy powódź tysiąclecia przekroczyła granice Opola, nikt się nie spodziewał, że miasto czeka najgorsze. A przynajmniej tę jego część, która zniknie pod kolejnymi falami wody.  Nikt jeszcze nie wiedział, że Opole dotknie największy kataklizm w historii, a Wielka Woda przyjdzie w nocy z 9 na 10 lipca 1997 r., gdy Opolanie będą wciąż wierzyć, że Odra oszczędzi ich dobytek. Straty liczono w milionach złotych, sentymentalnych pamiątkach nie do odzyskania czy zwierzętach z zoo na Wyspie Bolko, których nie udało się uratować.

A gdy woda już opadła, próbowano zapomnieć. I choć złe wspomnienia nie zniknęły tak szybko jak fala, spektakl „Moją ulicą płynie rzeka” opowiada również o ludzkiej solidarności, przyjaźniach rodzących się w chwilach kryzysu, wspólnych ogniskach na dachach wieżowców i radości z ocalenia najbliższych. O wszystkim, czego w raportach nie przeczytacie, bo opowiedzieli nam o tym sami powodzianie.

Gdzie i kiedy

Miejsce: Teatr im. J. Kochanowskiego

Data: 24.04 - 25.04

Godzina: 19:00

Wstęp: 24 / 35 PLN

Strona organizatora: www