Siesta Na Tarasie: The Herbaliser Dj Set, support Matjazz

The Herbaliser (Dj Set)
Jedna ze sztandarowych formacji związanej z kultową wytwórnią Ninja Tune. Prekursorzy brytyjskiego instrumentalnego hip-hopu określanego mianem trip-hop. Jake Wherry i Ollie Teeba, zafascynowani czarną muzyką amerykańską, postanowili zbudować własną koncepcję progresywnej muzyki klubowej, opartej na jazzie, soul, funk i muzyce filmowej, głównie z westernów i thrillerów z lat 70tych.
The Herbaliser powstał w Londynie na początku lat 90tych, gdy rozbudzała się kultura klubowa. Eksperymenty z brzmieniem, sampling i coraz wyraźniej eksponowany bas, określały charakter ówczesnej sceny klubowej, która w ciągu kilku lat zawładnęła mainstreamem w postaci takich tworów jak Massive Attack czy Portishead.
W 1995 roku, duet nawiązał współpracę z wówczas bardzo wpływową wytwórnią Ninja Tune, dla której nagrał swój debiutancki album "Remedies”. Wkrótce zresztą, koncertując na całym świecie, The Herbaliser stali się wizytówką tej wytwórni. Z biegiem czasu, formacja powiększyła się o instrumentalistów grających na żywo oraz MC. U ich boku pojawili się tacy wokaliści jak Roots Manuva, Blade czy What What.

Stworzyli jeden z najbardziej innowacyjnych projektów muzycznych opartych na hip-hopie i jazzie, wciąż szukając nowych brzmień, odkryli wiele rozwiązań artystycznych, stanowiących inspirację dla przyszłych pokoleń.
Wciąż aktywni na scenie, od ponad ćwierć wieku The Herbaliser zwracają uwagę fanów progresywnej muzyki klubowej na całym świecie.

Gdzie i kiedy

Miejsce: Narodowe Centrum Polskiej Piosenki

Data: 14.07

Godzina: 18:00

Wstęp: 0 PLN

Strona organizatora: www