Peer Gynt – inspiracje

Peer Gynt – inspiracje 

Wspólna propozycja Stowarzyszenia „Kochanowski” -prowadzącego „Teatrownię” przy Teatrze im. J. Kochanowskiego w Opolu i Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. F. Chopina, a w szczególności orkiestry „Smyki”, prowadzonej przez Ludmiłę Wocial-Zawadzką.

Niezwykle trudne zadanie, wymagające zmierzenia się z potężnym, norweskim poematem dramatycznym, będącym jednym z filarów kultury europejskiej – rzadko ze względu na swoją bogatą i niezwykle skomplikowaną, filozoficzną treść i wielką obsadę wystawianym. Pomysł poddała Ludmiła Wocial-Zawadzka (aktywny działacz kultury, dyrygentka Akademickiego Chóru Politechniki Opolskiej, nauczyciel PSM) zaproponowała, aby do suity nr 1 i 2 Edwarda Griega o tym samym tytule – wykonywanej ”na żywo” – stworzyć widowisko teatralne oparte na dramacie Henryka Ibsena „Peer Gynt”. Powstanie przedstawienia poprzedziły trzymiesięczne przygotowania zespołu aktorskiego i półroczne próby orkiestry( w ramach zajęć „Teatrowni” i Szkoły Muzycznej) , 15 lutego odbył się pokaz w Szkole Muzycznej, a 5 marca będą mieli Państwo przyjemność zobaczyć widowisko w Teatrze im. J. Kochanowskiego – dzięki wsparciu z projektu Urzędu Miasta , wzbogacającego ofertę kulturalną Opola i niezwykłej życzliwości Dyrekcji Teatru im. J. Kochanowskiego.

Zespół aktorski  ( czyli dzieci, młodzież, studenci, dorośli i seniorzy z „Teatrowni”)  został przygotowany przez : Cecylię Jacewską-Caban, Grażynę Misiorowską,Beatę Wnęk-Malec, Leszka Malca i Andrzeja Jakubczyka.

Koncepcja całości – Beata Wnęk-Malec

Orkiestrę dziecięcą „Smyki” z PSM I i II stopnia poprowadzi ( i wystąpi w roli Kari) Ludmiła Wocial-Zawadzka.

Wstęp wolny.

Gdzie i kiedy

Miejsce: Teatr im. Jana Kochanowskiego

Data: 05.03

Godzina: 18:00

Wstęp: 0 PLN

Strona organizatora: www