Moje szczęście głośno mruczy - Dzień Kota w bibliotece!

KOT - zwierzę czyste, ciekawskie, wyrafinowane i towarzyskie, dusza domu, najmilszy towarzysz cichych godzin, stworzenie czułe i "prowokujące do nieustannych wyznań miłości" - obchodzi swoje oficjalne święto w dniu 17 lutego, znanym jako Światowy Dzień Kota.

KOCIARZE - osoby, które o swoich kotach wiedzą wszystko: z wnikliwością studiują każdy aspekt ich życia, odnotowują każdy zgubiony wąs (wróć: wibrys!), potrafią odczytywać wahania nastroju tych neurotycznych wrażliwców, na wyrywki znają rysunek prążków i łatek na ich futerku, skupiają się na ich potrzebach i czerpią radość z samego obserwowania skończonej doskonałości na czterech łapkach. To nie wszystko: z mrugnięć, machnięć i miauknięć potrafią zrozumieć kocie intencje i przekaz, najwyższą przyjemność czerpią z patrzenia na kota śpiącego i zwiniętego w krewetkę, a sklep zoologiczny to dla nich wesołe miasteczko. I jak skarb hołubią to uczucie, kiedy dobrze odżywione, zadowolone z życia, rozmruczane i podsuwające łepek do głaskania zwierzątko wciska się pod koniec dnia na kolana... ♥ ♥ ♥

Dzień Kota to znakomita okazja, żeby zwrócić uwagę na to, że te zwierzęta, pełniące tak ważną i wdzięczną rolę w naszym życiu, często skazywane są przez ludzi na bezdomność i porzucenie. 18 lutego spotkacie się u nas z trzema wspaniałymi, mądrymi i dobrymi kobietami, znawczyniami kocich losów i dusz. Dowiecie się od nich wielu nowych rzeczy o swoich "domowych bożkach" i będziecie mogli zadawać pytania!

O tym usłyszycie podczas Dnia Kota w naszej bibliotece:

1. Kocie domy tymczasowe - czyli o pomocy kotom bezdomnym (MAGDA STEFAŃSKA, prezes Fundacji Fioletowy Pies)
2. Miau! - coś ty kotku chciał? - czyli o kociej komunikacji (IZABELA RABENDA - behawiorystka ze Szkoły Pupila)
3. Pan Kotek był chory bo... napił się mleczka! - czyli o kociej diecie i kocich chorobach (lekarz weterynarii URSZULA SKOWRON)

Będziecie też mogli wypożyczyć książki o kotach i z kotami w roli głównej 🙂

Wstęp wolny.
Zapraszamy!
Miaaau!
♥ ♥ ♥

Gdzie i kiedy

Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu Filia Nr 4

Data: 18.02

Godzina: 18:00

Wstęp: 0 PLN

Wydarzenia na facebooku: fb