„Mały chłopiec z obrazów Wróblewskiego i jego historie” wykład prof. Anny Markowskiej

Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu proponuje cykl wykładów pt. STO LAT ! SZTUKI POLSKIEJ omawiający najciekawsze i najważniejsze zagadnienia kształtujące sztukę niepodległej Polski.

Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu, pl. Teatralny 12.

16.04 godz.18.00 – „Mały chłopiec z obrazów Wróblewskiego i jego historie” wykład prof. Anny Markowskiej, Uniwersytet Wrocławski. 

21.05 godz.18.00 – „Polski konceptualizm”  – dr Luiza Nader, prezeska Sekcji Polskiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Sztuki AICA,  adiunkt w Instytucie  Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego.

11.06 godz.18.00 –  „Lata 80.te w Polsce” – Paweł Jarodzki, artysta, kurator programowy  Biura Wystaw Artystycznych we Wrocławiu.
PROGRAM NA KOLEJNE PÓŁROCZE OPUBLIKUJEMY WKRÓTCE!

____________________________

Wykłady prowadzone są przez wybitnych historyków/historyczki sztuki i naukowców z całego kraju, reprezentantów wybranych instytucji badawczych i wystawienniczych. Wykłady mają charakter popularnonaukowy.

Cykl jest świetną okazją do zapoznania się ze sztuką polską od źródeł współczesności (kształtującej się w okresie odzyskania przez Polskę niepodległości); od awangardy, przez sztukę powojenną, konceptualną, ekspresjonistyczną, krytyczną, po zjawiska aktualne.

Gdzie i kiedy

Miejsce: Galeria Sztuki Współczesnej

Data: 16.04

Godzina: 18:00

Wstęp: 0 PLN

Strona organizatora: www