„Lubię wracać tam, gdzie byłem” Piosenki Wojciecha Młynarskiego

Zmarły w zeszłym roku Autor miął tę rzadką umiejętność, że w krótkiej formie, jaką jest piosenka, potrafił zawrzeć więcej niż niejeden w powieści. Słowa jego piosenek nucili niemal wszyscy, a większość z nich jest tak samo aktualna jak 20, 30 czy 50 lat temu.

O Wojciechu Młynarskim można pisać bez końca, ale zamiast tego polecamy po prostu raz jeszcze wsłuchać się w teksty jego piosenek, a jedyna w swoim rodzaju do tego okazja będzie mieć miejsce 18 maja w opolskim Amfiteatrze, miejscu związanym zarówno z polską piosenką, jak i samym Młynarskim jak żadne inne.

Do koncertu, który w całości jest produkowany przez Narodowe Centrum Polskiej Piosenki zaprosiliśmy syna Pana Wojciecha, Jana Emila Młynarskiego, który podjął się roli dyrektora artystycznego koncertu, a piosenki Wojciecha Młynarskiego wykonają znakomici goście: Katarzyna Nosowska, Gaba Kulka, Monika Borzym, Natalia Przybysz, Alicja Majewska, Włodzimierz Korcz, Marian Opania i Maciej Maleńczuk. Na scenie Narodowego Centrum Polskiej Piosenki, oprócz wcześniej wymienionych, pojawią się również: Artur Andrus, Jan Emil Młynarski, kwartet smyczkowy, zespół Młynarski Plays Młynarski, dlatego jest nam niezmiernie miło zaprosić na wyjątkowe wydarzenie muzyczne, które odbędzie się w ramach tegorocznych Dni Opola.

Gdzie i kiedy

Miejsce: Amfiteatr

Data: 18.05

Godzina: 20:00

Wstęp: 30 PLN

Strona organizatora: www