Lato w mieście w GSW

Co robić w Opolu ?

LATO W OPOLU MOŻE BYĆ WSPANIAŁE!

Oczywiście nie chcemy konkurować z Kamionką Bolko i leżeniem na miejskiej plaży, ale...

...poniżej ułożyliśmy chronologicznie nasze aktywności kierowane do mieszkańców Opola, którzy spędzają wakacje w mieście. Zapraszamy dzieci i dorosłych do korzystania z oferty wakacyjnej Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu.

Przed nami wystawy, warsztaty oraz spotkania

  • 5 lipca, piątek godz. 18.00

wernisaż // wstęp wolny

DYPLOMY 2019

6–28.07.2019

Wystawa prac dyplomowych Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego. Galeria Sztuki Współczesnej od lat współpracuje z Uniwersytetem Opolskim, promując sztukę młodych twórców. Ekspozycja prezentowana co roku w salach GSW jest okazją do zapoznania się z działalnością absolwentów lokalnej uczelni.

  • 6.07, sobota godz. 12.00

Warsztaty rodzinne

Strefa leniwca

Podczas warsztatów uczestnicy przygotują na placu galerii strefę relaksu. Każdy będzie mógł pomalować lub wyhaftować leżak, który przez cały sezon letni będzie towarzyszył działaniom GSW. Prowadzący warsztaty – Ignacy Nowodworski
(bezpłatne wejściówki do odbioru od 01.07 w kasie biletowej GSW). 

  • 7.07, niedziela godz. 16.00

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie DYPLOMY (wstęp wolny)

  • 15–19.07

OTWARTA PRACOWNIA

Dla kogo? warsztaty plenerowe dla młodzieży w wieku 10–13 lat
Koszt?  100 zł / cykl
Zapisy? W kasie GSW od 8 lipca

Zapraszamy młodzież do udziału w kursie rysunkowo-malarskim w plenerze! W ramach spotkań wyjdziemy poza przestrzeń pracowni, aby zmierzyć się z pejzażem oraz architekturą miasta. Obserwacja natury zostanie przełożona na papier za pomocą poznanych technik. Materiały plastyczne do zajęć zapewnia organizator kursu.
Zajęcia poprowadzą artyści, pracownicy GSW: Józef Chyży, Ignacy Nowodworski. 

  • 9.08, piątek godz. 18.00

wernisaż wystawy
TRANSFER PRZESTRZENI

10–25.08.2019
Kurator: Ignacy Nowodworski

Prezentacja realizacji studentów i wykładowców Pracowni Rzeźby Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego. Przekazywanie pasji do przestrzeni, przenoszenie umiejętności, przenoszenie wprawy, uczenie się nowego, spotkanie międzypokoleniowe – wszystko to determinuje nasze emocje, to, kim jesteśmy i kim będziemy. Wystawa pokazuje fragment tego artystycznego dialogu.

  • 29.08–8.09.2019

Rezydencja artystyczna POZA CENTRUM

Rezydencje artystyczne „Poza Centrum” kierowane są do artystów i artystek z miast partnerskich Opola. W 2019 roku uczestnicy będą poznawali dzielnicę Zaodrze oraz osiedle Armii Krajowej, które staną się inspiracją do ich działań performatywnych lub filmowych. Prezentacja projektów odbędzie się w ostatnich dniach rezydencji.

Współorganizacja: Wydział Kultury, Turystyki i Współpracy Zagranicznej Miasta Opola

Kuratorka: Agnieszka Dela-Kropiowska

  • 31.08, sobota godz. 12.00

Warsztaty rodzinne

Zazielenienie

W ramach wakacyjnego spotkania stworzymy wiszące instalacje, których elementem będą rośliny. Mobilne podwieszone formy staną się namiastką naszej pierwotnej potrzeby więzi z naturą. Prowadzący warsztaty: Józef Chyży
 (bezpłatne wejściówki do odbioru od 01.07 w kasie biletowej GSW).

Gdzie i kiedy

Miejsce: Galeria Sztuki Współczesnej

Data: 01.07 - 31.08

Strona organizatora: www