Benefis Zofii Bielewicz

Zapraszamy do wspólnego świętowania 90 urodzin nestorki opolskiego Teatru – Zofii Bielewicz. Wciąż aktywna zawodowo i pełna energii jubilatka zaprezentuje na Małej Scenie własną interpretację fragmentów dzieła Adama Mickiewicza „Dziady”. Spotkanie będzie wyjątkową okazją, by poznać zapomniane tajemnice Teatru Kochanowskiego oraz wspomnieć twórców, którzy niegdyś tworzyli historię tego miejsca.

Zofia Bielewicz

Urodziła się 19.05.1928 r. w Warszawie, w rodzinie muzycznej. Matka była profesorem Konserwatorium Muzycznego w Warszawie, ojciec – dyrygentem kompozytorem. Od dziecka przygotowywana przez matkę do zawodu śpiewaczki lub aktorki.

W czasie Powstania Warszawskiego w 1944 r. brała udział w koncertach słowa i muzyki polskiej dla powstańców. Do tej pory Zofia Bielewicz ma na swoim koncie ponad sto zagranych ról, liczne nagrody i odznaczenia państwowe za działalność artystyczną i kulturalną, a z opolską sceną związana jest już od nieomal 70 lat.

W wydarzeniu udział wezmą:

Katarzyna Osipuk, Karolina Gorzkowska, Beata Wnęk-Malec, Karol Kossakowski, Zdzisław Łęcki, Leszek Malec, Andrzej Czernik, Andrzej Jakubczyk, Waldemar Kotas oraz Michał Świtała

Wstęp: wolny. Darmowe wejściówki do odebrania w kasie Teatru.

Gdzie i kiedy

Miejsce: Teatr im. Jana Kochanowskiego

Data: 30.06

Godzina: 20:00

Wstęp: 0 PLN

Strona organizatora: www