X Zaduszki Jazzowe

Występują:
Straszni Panowie Trzej
· Janusz Szrom – śpiew
· Andrzej Jagodziński – fortepian
· Andrzej Łukasik – kontrabas
Goście:
· Henryk Miśkiewicz – saksofon altowy i bas klarnet
· Adam Lewandowski – instrumenty perkusyjne

 

STRASZNI PANOWIE TRZEJ, to formacja założona w 2004 r.  przez JANUSZA SZROMA, czołowego polskiego wokalistę jazzowego, w skład której ponadto wchodzą  znakomici muzycy  ANDRZEJ  JAGODZIŃSKI – piano  i ANDRZEJ  ŁUKASIK – kontrabas.  W 2006r. zespół nagrał płytę zawierającą utwory napisane przez najsłynniejszy polski duet autorski- Wasowski / Przybora w aranżacjach Andrzeja Jagodzińskiego, Henryka Miśkiewicza  i Janusza Szroma.
Koncerty zawierające program z pierwszej płyty do dnia dzisiejszego cieszą się dużym zainteresowaniem publiczności. W 2014 r. przypadło dziesięciolecie istnienia zespołu. Z tej okazji muzycy postanowili stworzyć nowy projekt, który jest kontynuacja poprzedniej ścieżki  artystycznej. Projekt oparty jest o nowe utwory z bogatej biblioteki Wasowskiego i Przybory.
Tym razem jako gości do współpracy zaprosili: znakomitego saksofonistę Henryka Miśkiewicza oraz Adama Lewandowskiego grającego na instrumentach perkusyjnych.
Z jednej strony pomysł  ten nawiązuje do oryginalnych aranżacji Jerzego Wasowskiego (…) a z drugiej, w połączeniu z niecodziennym brzmieniem tria – wokalista, fortepian, kontrabas, oraz estetyką i harmonią jazzową  pozwala osiągnąć ciekawe i oryginalne brzmienie. Aranżacje napisali Andrzej Jagodziński i Janusz Szrom.

 

Gdzie i kiedy

Miejsce: Filharmonia

Data: 27.11

Godzina: 18:00

Wstęp: 45 zł