X edycja Drums & Dance

NCPP zaprasza na jubileuszową, 10. edycję imprezy Drums&Dance, czyli muzyczno-tanecznego spotkania,które ma na celu propagować taniec do muzyki żywych instrumentów z Zachodniej Afryki i nie tylko. Taniec, dzięki któremu można pozbyć się napięć i uwolnić się ze złych emocji wymieniając je na mocną dawkę życiodajnej energii.

Motto imprezy brzmi:
No standing, only dancing or drumming.
Do tańca rozrusza Was Mistrz djembe Mansa Camio z Gwinei oraz jego rodzina i przyjaciele. Po udanej wizycie w ubiegłym roku odwiedza Polskę po raz kolejny, aby dać warsztaty gry na tym wspaniałym instrumencie,  który jest zawsze głównym bohaterem naszych spotkań taneczno-muzycznych.
Info o warsztatach gry znajdziecie tutaj:https://www.facebook.com/events/1659780177624613/

Wraz z Mansa Camio przybędzie jego syn Abdoulaye Camara- muzyk oraz tancerz wykonujący tradycyjny taniec z regionu Gberedou w Gwinei. W międzynarodowym składzie zagrają i zatańczą muzycy z czeskiej kapeli Camara (Pavel Novak, Marcela) plus goście.

Oprócz głównych gości zagrają i zatańczą :

- City Bum Bum /Łódź/
- Moribayassa /Warszawa/
- Fonike Fare /Jelenia Góra/

Odbędą się też pokazy tańców afrykańskich oraz innych stylów których korzenie pochodzą z Afryki.

W trakcie pokazów m.in wystąpi grupa warsztatowa z warsztatów Afro Dance które odbędą się 18.03 i 19,03 w Opolu w szkole Alimah które poprowadzi Ania Zakrzewska z Szkoły Uganda z Warszawy. Do żywej muzyki bębnów przy akompaniamencie Gasparda Conde.

 

Gdzie i kiedy

Miejsce: Narodowe Centrum Polskiej Piosenki

Data: 19.03

Godzina: 19:00

Wstęp: 20

Strona organizatora: www