Wystawa: "Hodowla"

 

Na projekt „Hodowla" składa się cykl fotografii oraz wideo.
Zarejestrowane obrazy przedstawiają hodowane przez nas rośliny wypreparowane z otoczenia, z korzeniami pozbawionymi osłon i donic. Symbolicznie uwolnione, zyskują podmiotowość lecz tracą równocześnie możliwość przetrwania. Ich systemy korzeniowe ciągle jeszcze utrzymują pierwotnie narzucony im kształt - odzyskana swoboda potrzebuje czasu by wpłynąć widocznie na materię i tkankę... Czy obserwowane obiekty są zatem ratowane, zamęczane, czy może jedynie poddawane niewiele znaczącym, hodowlanym zabiegom pielęgnacyjnym?
___________________________________________

Paulina Ptaszyńska urodzona w 1986 roku w Ząbkowicach Śl. Absolwentka Liceum Plastycznego w Opolu. W 2011 roku ukończyła z wyróżnieniem Instytut Sztuki Uniwersytetu Opolskiego ze specjalnością Projektowanie Graficzne i Nowe Media. Jej praca dyplomowa pt. „Obecność symulowana" została uznana za najlepszy dyplom artystyczny zrealizowany na kierunku Edukacja Artystyczna na ogólnopolskim konkursie „Projekt Edukacja Artystyczna". W roku 2014 zdobyła nagrodę Grand Prix na opolskim „Salonie Jesiennym". Zajmuje się działaniami z zakresu nowych mediów, instalacją multimedialną, mappingiem i projektowaniem graficznym.

___________________________________________

PROJEKT NOWE OPOLE

Artystka jest jedną z laureatek konkursu NOWE OPOLE, którego celem jest promocja najbardziej wartościowych zjawisk współczesnych sztuk wizualnych tworzonych przez młodych artystów/stki związanych/ne
z Opolem. Tegorocznymi laureatkami są Paulina Ptaszyńska oraz Ada Birecka (jej wystawa w kwietniu 2016), projekty artystek wybrano spośród osiemnastu, które napłynęły do Galerii w 2015 roku. Konkurs od 2014 roku organizuje Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu.

Link do konkursu:http://www.galeriaopole.pl/pl/ii-edycja-konkursu-nowe-opole

Kuratorka projektu: Agnieszka Dela-Kropiowska

Konkurs pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Opola

Gdzie i kiedy

Miejsce: Galeria "Aneks"

Data: 10.03 - 10.04

Godzina: 18:00