Wystawa Forest Season 2016-2017

Wystawa FOREST SEASON 2016-2017 w MIEJSCU X
=================================================

Wystawa FOREST SEASON 2016-2017 w MIEJSCU X to pierwsza z dwóch wystaw graficznych o tematyce lasu i ochrony jego zasobów organizowanej przez grupę artystyczną GRAFIANIE skupiającą artystów - profesjonalnych i amatorów - wokół wybranych wspólnie działań artystycznych i realizujących wspólnie cykle warsztatów, głównie sitodrukowych.

Prace przedstawi 35 twórców grupy GRAFIANIE :

https://web.facebook.com/GRAFIANIE/?fref=ts

------------------
Michał Krawiec, Karolina Procajło, Agata Malinowska, Joana Bieniasz, Monika Artymiak-Faron, Angelika Domańska, Milena Cempa, Klaudia Cichosz, Justyna Cichosz, Krzysztof Chodaniecki, Katarzyna Dolak, Julia Franciszków, Aneta Gozdek, Michał Graczyk, Gracjan Hatala, Bartłomiej Mrożek, Joanna Paluszkiewicz, Jacek Ramach, Anna Siomka, Julia Wąchała, Natalia Jerzak, Jagoda Nowak, Marek Bieganowski, Olga Różecka, Patrycja Szufa, Wiktoria Plutecka, Karolina Kekin, Joanna Ołubczyńska, Tomasz Marcak, Małgorzata Wolnicka, Anastazja Zadorozhnia, Valeria Molhanova, Katya Polyatskaya, Artur Bogucki
--------------------

Projekt FOREST SEASON 2016-2017 w zamierzeniu grupy artystycznej GRAFIANIE ma zwrócić uwagę odbiorcy na potrzebę ochrony lasu i jego środowiska, jego zasobów fauny i flory, na potrzebę ochrony ginących w zastraszającym tempie gatunków, na zachowanie lasu w niezmienionej formie jako dziedzictwa ludzkości.

Projekty artystów wydrukowane techniką sitodruku, stempla, szablonu i powstałe z nich produkty użytkowe są artystycznym przekazem emocji jakie każdy indywidualnie odczuwa w zetknięciu z przyrodą i środowiskiem leśnym.

To indywidualne widzenie i odczuwanie lasu przez poszczególnych twórców , obrazowanie graficzne zwierząt i roślin tworzy w całości wystawy niezwykłą artystyczną kompozycję, którą każdy powinien zobaczyć.

Początek projektu FOREST SEASON 2016-2017 to lipiec 2016 roku. Koniec projektu FOREST SEASON grupa przewiduje wiosną 2017 roku Projekt zakończy druga wystawa w wybranej przestrzeni miejskiej .

Dzięki uprzejmości Dyrekcji Instytutu Sztuki Uniwersytetu Opolskiego w jego obszernych pracowniach GRAFIANIE odbyli już dwa wspólne, duże (ponad 20 osobowe) warsztaty, gdzie stworzono kolekcję wzorów i produktów projektu FOREST SEASON, które będzie można obejrzeć na wystawie w MIEJSCU X.
Ekspozycję powiększą prace powstałe na zajęciach w pracowni w Ośrodku Kultury w Niemodlinie oraz prace nadesłane przez artystów z innych części Polski.

Wystawę poprzedzi w dniu 25 listopada o godz.16.00 płatny warsztat w MIEJSCU X z tworzenia zamkniętych ekosystemów LAS W SZKLE. Prace powstałe na tym warsztacie zostaną pokazane na wernisażu wystawy FOREST SEASON w MIEJSCU X.

Gdzie i kiedy

Miejsce: Miejsce X

Data: 25.11 - 15.12

Godzina: 19:00

Wydarzenia na facebooku: fb