Wiosenna Gala Operowa

WIOSENNA GALA OPEROWA

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Opolskiej
Maria Rozynek-Banaszak – sopran
Adam Sobierajski – tenor
Andrzej Straszyński – dyrygent
Krzysztof Szaniecki – prowadzenie koncertu

W Polsce często mieszamy różne koncepcje stylistyczne: i bywa tak, że koncerty musicalowe trącą operetką – a noworoczne, straussowskie gale przeradzają się w wielkie operowe przeglądy. Filharmonia Opolska konsekwentnie pracuje jednak nad tym, by prezentować muzykę taką, jaka jest naprawdę.

Tym sposobem – po szalonym, musicalowym Sylwestrze i na wskroś klasycznych, ociekających złotą elegancją i humorem Wiedeńskich Galach Noworocznych – zapraszamy na Wiosenną Galę Operową. Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Opolskiej przygotuje i poprowadzi niekwestionowany guru polskiego teatru operowego – Andrzej Straszyński. Maestro Straszyński w latach 90. XX wieku pełnił funkcję dyrektora artystycznego Teatru Wielkiego-Opery Narodowej w Warszawie. Współpraca z artystami takimi jak m.in.: Teresa Żylis-Gara, Stefania Toczyska czy Placido Domingo, Paata Burchuladze i Sylvie Valayre przesądziły o tym, że sztuka operowa stała się jego główną sferą zainteresowań i aktywności zawodowej.

Jak na perfekcyjny koncert operowy przystało – solistów będzie dwoje. Ona i on. Sopran i tenor. Blask, finezja i delikatność zestawione z flirtująco-rozrzewniającą pewnością siebie. Kreacje te stworzą wyjątkowi artyści: Maria Rozynek-Banaszak i Adam Sobierajski. A przez kalejdoskop operowego bogactwa nastrojów i charakterów (usłyszymy wszakże zarówno słynną, mozartowską Królową nocy jak i – jeszcze sławniejszą? – La donna e mobile) słuchaczy przeprowadzi znany już opolskiej publiczności Krzysztof Szaniecki.

Gdzie i kiedy

Miejsce: Filharmonia Opolska

Data: 08.04

Godzina: 19:00

Wstęp: 40/60/80