Wernisaż wystawy "Powietrze aniołów pełne"

Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jana Pawła II w Opolu zaprasza na wernisaż wystawy Powietrze aniołów pełne.

 

Na całym świecie temat ANIOŁA cieszy się niezwykłą popularnością. Aniołowie są bohaterami książek, filmów i wystaw. Przypisywane są im różne role. Są przykładowo: mędrcami, opiekunami, zwiastunami szczęśliwych wiadomości, ale także buntownikami, patronami tragedii czy złymi duchami dręczącymi człowieka.

 

Wystawa „Powietrze aniołów pełne” prezentuje księgozbiór Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu związany z tematyką anielską oraz jest małym kompendium wiedzy o tych świetlistych istotach. Za pośrednictwem wybranej literatury zachęcamy do spotkania z aniołami dobrymi, jak i  upadłymi, czyli demonami i książętami piekieł. Znajdzie się tu także miejsce dla małej anielskiej strefy dla dzieci.

 

Szeroki wachlarz literatury z różnych gatunków, jak: baśń, kryminał, powieść grozy, powieść obyczajowo-fantastyczna oraz liryka przedstawia ANIOŁA w różnych rolach i sytuacjach. Za sprawą dzieł literackich możemy spróbować znaleźć odpowiedź na pytania, JAK: kim
są aniołowie, co robią, gdzie żyją, czym się odżywiają, jaka jest ich hierarchia, jakie istnieją rodzaje aniołów, wreszcie co ich odróżnia od ludzi.

Gdzie i kiedy

Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu

Data: 05.12

Godzina: 18:00