Wernisaż wystawy „Polnar w druku”

MBP jako partner projektu „Byty Pokątne. Bolesław Polnar 1952-2014” realizowanego przez Galerię Sztuki Współczesnej w Opolu zaprezentuje wydane drukiem rysunki, plakaty, ilustracje, projekty okładek autorstwa Bolesława Polnara, które ukazały się w czasopismach Opole i Strony, w kilkudziesięciu tomikach poezji znanych opolskich poetów i literatów (m.in H. Dudy, T. Soroczyńskiego, T. Nietykszy, W. Pyki, a także w programach teatralnych Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu.

 

Charakterystyczna, ekspresyjna kreska, trafny i dowcipny komentarz, a także ogromna różnorodność podejmowanych tematów pokazuje, jak wszechstronnym twórcą był Bolesław Polnar. Wycinek tej wszechstronności, który zawiera się w drukach – tych znanych, tych które odkrywamy na nowo i tych które są całkowicie nieznane – tworzy wystawę, na którą serdecznie zapraszamy.

 

BOLESŁAW POLNAR (1952-2014)

Początkiem jego artystycznej kariery była nauka w Liceum Sztuk Plastycznych im. Jana Cybisa w Opolu W 1972 roku rozpoczął studia w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom z grafiki w pracowni prof. Włodzimierza Kunza obronił w 1977 r. Wypowiadał się głównie w malarstwie i rysunku. Projektował także plakaty oraz scenografie teatralne.

Pracował w Liceum Sztuk Plastycznych im. Jana Cybisa w Opolu, w 2006 r. otworzył tzw. BP "Atelier", miejsce prezentacji twórczości własnej, zaprzyjaźnionych autorów, a także promocji dokonań młodych, rozpoczynających drogę twórczą.

Gdzie i kiedy

Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna

Data: 03.04

Godzina: 18:00