Wernisaż wystawy: „Inspiracje poezją Wisławy Szymborskiej”

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Opolu zaprasza na wernisaż wystawy Adriana Schichty  „Inspiracje poezją Wisławy Szymborskiej”.

Wystawę można oglądać do 19 listopada 2016 roku.

 

„Inspiracje poezją Wisławy Szymborskiej” to cykl litografii, rysunków oraz grafik komputerowych. Wiersze poetki pobudzają wyobraźnię i przenoszą w świat prawd uniwersalnych, są szczere i cenne oraz porządkują własne myśli i poglądy. W motywach swoich prac Adrian Schichta łączy struktury amorficzne, nieregularne, z motywami form idealnych brył, zgodnie z przesłaniem autorki „obmyśla świat”. Buduje opowieść poprzez zestawienia rzeczy, zdarzeń i postaci, drobnych wyizolowanych fragmentów z życia, które łączą się znaczeniowo i tworzą nowy sens. Konstruuje dzieło zgodnie z obrazem świata poetki, który zakorzeniony jest w filozofii monad ‒ przekonań o istnieniu prostych, podstawowych jednostek, atomów natury, pierwiastków rzeczy, autonomicznych, zamkniętych, indywidualnych, niepodzielnych i niezdolnych do łączenia, mających świadomość, a w których przejawia się i odzwierciedla Kosmos.

 

Adrian Schichta – projektant i artysta, absolwent Fachhochschule Mannheim – Hochschule für Technik und Gestaltung oraz Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Urodził się w Opolu, gdzie uczęszczał do Liceum Sztuk Plastycznych. Na stałe mieszka w Niemczech. Pracował jako projektant graficzny, wykonując zadania z dziedziny reklamy, animacji i wirtualnej rzeczywistości. Obecnie twórca i autor realizujący zadania z dziedziny filmu, animacji i wizualizacji. Jest zainteresowany problematyką przestrzeni i głębi oraz kreacją trójwymiaru. Szukając nowych dróg w sztuce, chętnie eksperymentuje pogłębianiem wrażeń przestrzennych w klasycznych gatunkach sztuki, wykorzystując i adaptując zdobycze komputerowych technologii.

 

www.adrinschichta.com

Gdzie i kiedy

Miejsce: Fotogaleria MBP

Data: 03.11

Godzina: 18:00

Wydarzenia na facebooku: fb