V Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA

O!PLA łączy 69 miast na swej festiwalowej mapie i jest to jeden z największych festiwali animacji w Polsce. Jego integralna częścią jest konkurs, którego jurorami są widzowie z całej Polski - Teraz Dzieci Mają Głos!
Na wszystkie pokazy w ramach O!PLI wstęp wolny.

 

6.04 / 19:00 / Kategoria OFF & GO / czas 68 min. / 14 filmów 

  • ALBEDO (2016, 5’52”), Daniel Zagórski
  • ALEGORIA EKOLOGICZNA CZYLI LEOKADII I ILDEFONSA ŁYP WSTECZ (2016, 6’17”), Tomasz Pawlak
  • BASZTA MONTALEMBERTA (2016, 4’50”), Marta Wieczorek i Jędrzej Derouiche, MOK Kędzirzyn-Koźle
  • DINO OR SOMETHING (2016, 7’26”), Magdalena Pilecka
  • KRZYK (2016, 2’41”), Szymon Ruczyński, w ramach 24. LAF
  • MIASTO SNU (2016, 7’14”), Justyna Apolinarzak i Marta Ostajewska
  • MOON LANDING (2016, 8’30”), Maciej Bednarek
  • OGNIKI (2017, 2’30”), Joanna Jóźwicka
  • PĘD (2015, 2’41”), Szymon Ruczyński, w ramach 23. LAF
  • POWIERZCHNIA DO PAMIĘTANIA FRAGMENTU (2016, 4’52”), Paweł Stasiewicz
  • SHORTSEEING (2017, 8’), Jakub Romanowicz, Kaszalot Studio
  • SÓWKA IMPREZÓWKA: ROZMOWY PRZY KARCZOWANIU LASU (2017, 2’45”), Mariusz Szulc, DFP
  • ŚLEDZIOWO CZYLI FENOMEN PODLASKIEJ EGZYSTENCJI (2016, 7’04”), Agnieszka Waszczeniuk

---------------------------------------------------------------------------
6.04 / 20:15 / Konkurs Formanimy / czas 31 min. / 6 filmów 

  • DEKONSTRUKCJA OSOBOWOŚCI (2016, 5’51”), Agnieszka Konarska, PWSTviT ŁÓDŹ
  • Le SoL (2016, 4’07”), Maciej Bączyk
  • FORSAKEN FOREST (2016, 9’38”), Anna Beata Barańska
  • letters.EHO (2016, 4’20”), Aga Jarząb
  • MONUMENT (2016, 2’30”), Marcin Giżycki
  • ZDARZENIE PLASTYCZNE (2016, 5’11”), Tymon Albrzykowski, FUMI Studio
-----------------------------------------------------------------------------

6.04 / 21:45 / Konkurs Animowane Fraszki / czas 15 min. / 15 filmów 

  • ALE MI SIĘ DŁUŻY (2016, 1’20”), Judyta Kaźmierczak, ASP ŁÓDŹ
  • BIOTOP (2016, 00’51”), Jolanta Bańkowska, ASP WARSZAWA
  • COMFORT ZONE (2016, 1’), Hanna Rybak, UMCS LUBLIN
  • CZWARTY (2016, 1’30”), Agnieszka Janik, UMCS LUBLIN
  • EWOLUCJA W NADCZŁOWIEKA (2017, 0’58”), Justyna Pazdan, PWSFTviT ŁÓDŹ
  • FREEDOM – WOLNOŚĆ (2016, 00’43”), Mikołaj Janiw, PJATK WARSZAWA
  • FROG (2016, 1’39”), Michał Wójcicki, Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny w Radomiu
  • NIL (2016, 1’56”), Hanna Smyk, UMCS LUBLIN
  • 5 ETAPÓW ŻALU (2016, 1’13”), Anna Pytlik
  • POLE ELEKTROMAGNETYCZNE (2016, 1’05”), Anna Pytlik
  • POZOSTAĆ (2016, 1’), Stanisław Białoskórski
  • SŁOWA MIĘDZY NAMI (2016, 1’), Katarzyna K. Pieróg, UAP
  • ŚMIERĆ AUTORA (2017, 1’35”), Mariusz Wirski, MWM ART FILM
  • 3096 (2016, 1’09”), Michalina Musialik, PWSFTviT ŁÓDŹ
  • GAME OVER (2016, 0’48”), reż. Miłosz Wincewicz, PJATK WARSZAWA

Gdzie i kiedy

Miejsce: Narodowe Centrum Polskiej Piosenki

Data: 06.04

Godzina: 19:00