Turniej poprawności językowej i wernisaż wystawy

Wydaje Ci się, że wiesz o polszczyźnie wszystko? Potrafisz mówić i pisać poprawnie? A może chcesz się nauczyć? Zapraszamy do uczestnictwa w turnieju poprawności językowej, podczas którego w miłej atmosferze będziecie pytani z wiedzy o języku polskim.

Zmagać się będą ze sobą dwie drużyny, w których skład wejdą znani i mniej znani opolanie. Ich zadaniem będzie rozwiązać test wyboru, podejmujący zagadnienia związane z językiem polskim. Pomagać im będzie publiczność. Zachęcamy do udziału! Im więcej widzów, tym większa pomoc dla uczestników! Chciałbyś zostać członkiem drużyny, która stanie w szranki w turnieju poprawnej polszczyzny? MBP przyjmuje zgłoszenia do 11 lipca 2016 roku pod adresem promocja@mbp.opole.pl. W treści wiadomości wpisz imię i nazwisko oraz wyjaśnij, dlaczego to właśnie Ty powinieneś zostać członkiem drużyny. Do wygrania gry planszowe oraz książki.

Kto zostanie Mistrzem Poprawnej (O)Polszczyzny 2016?

Turniej zostanie poprzedzony wernisażem multimedialnej wystawy o języku polskim. Jest ona rezultatem organizowanego w maju głośnego czytania łamańców językowych, do którego MBP zaprosiło mieszkających w Opolu obcokrajowców. Na wystawie znajdą się również ciekawostki związane z naszym językiem, porady oraz zasady poprawnej polszczyzny.

Przypominamy, że przez cały czas trwania projektu można przysyłać zdjęcia do MBP z wytropionymi błędami językowymi w przestrzeni miasta. Organizatorzy będą namawiali autorów „językowych wpadek” do zmiany na formy poprawne. Na wiadomości czekają pod adresem promocja@mbp.opole.pl.

Dofinansowano w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Ojczysty – Dodaj do ulubionych 2016.

Gdzie i kiedy

Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna

Data: 18.07

Godzina: 17:00

Wydarzenia na facebooku: fb