The Hidden Sayings / Workcenter / Włochy

The Workcenter of Jerzy Grotowski and Thomas Richards w Pontederze to unikalne miejsce na teatralnej mapie świata. W tej niewielkiej miejscowości kilkadziesiąt kilometrów od Pizy Jerzy Grotowski spędził trzynaście ostatnich lat swojego życia (1986-1999). Tam rozwijał koncepcję sztuki jako wehikułu i zgromadził wokół siebie grupę twórców skupionych wokół jego myśli i metod pracy. To tam kolejni twórcy podejmują i rozwijają wątki obecne w pracy Grotowskiego prezentując swoje dzieła na całym świecie.

Obecnie placówką kierują Thomas Richards i Mario Biagini, Workcenter zaś jest powszechnie uważane za istotny artystycznie element spuścizny Jerzego Grotowskiego.

The Hidden Sayings to stale ewoluująca struktura, praca będąca twórczym poszukiwaniem interakcji pomiędzy pieśniami z południa Stanów Zjednoczonych, które należą do tradycji ludzi deportowanych z Afryki i zniewolonych w obcym kraju, oraz tekstami związanymi z samym początkiem chrześcijaństwa, przetłumaczonych głównie z koptyjskiego i pochodzących z regionu obejmującego Egipt, Bliski Wschód i Grecję. Pieśni liturgiczne czarnej tradycji amerykańskiego Południa mają cechy, które otwierają możliwość do dokonanie kroku na ścieżce osobistej transformacji i międzyludzkiego kontaktu. The Hidden Sayings jest okazją do zadania szeregu pytań. Jaka dzisiaj może byc dla nas funkcja tych pieśni i tych tekstów które na swój sposób stanowią korzenie naszej cywilizacji? Jakiego rodzaju procesy w nas inicjują? Wreszcie: jakie może być znaczenie wydarzenia, któremu dają początek? Potencjał dzieła objawia się przez podstawowe, proste, a jednocześnie złożone elementy: działanie, kontakt, słowo, śpiew, taniec. Mamy przeczucie, że natura tej pracy może stworzyć warunki do tego, by mogło się zadziać spotkanie.

Directed by Mario Biagini
The Open Program team is: Mario Biagini, Felicita Marcelli, Agnieszka Kazimierska, Eduardo Landim, Pauline Laulhé, Jorge Romero Mora, Graziele Sena, Daniel Mattar
_________________________________________________
Bilety:
Bilet normalny: 50 zł
Bilet ulgowy: 25 zł

Do kupienia na stronie: http://www.bilety.teatropole.pl/
Oraz w kasie teatru:
wtorek - piątek
10:00-18:00
lub do rozpoczęcia spektaklu
sobota - niedziela
godzina przed spektaklem

Gdzie i kiedy

Miejsce: Teatr Kochanowskiego

Data: 26.11

Godzina: 19:30

Wstęp: 20/50 zł

Wydarzenia na facebooku: fb