Szelmostwa Skapena

Znany i ceniony reżyser, twórca uwielbianej przez Opolan, widzów naszego teatru, brawurowej inscenizacji „Trzech Muszkieterów” – Paweł Aigner będzie nas znowu zachwycał! Tym razem reżyser wybrał do realizacji najwspanialszą z komedii charakterów – dzieło wielkiego Moliera (1622- 1673), „Szelmostwa Skapena”. To jedna z bardziej cenionych – przez znawców klasycznego, francuskiego teatru  –  jego sztuk.

 

Aktorzy przedstawienia wystąpią w maskach  (według projektów scenografa, Pavla Hubički), jako że sięgał Molier do tradycji włoskiej commedia dell`arte, co podkreśli też Aigner. Będzie także, jak to zapowiada reżyser – dużo ruchu, teatru fizycznego, humoru i śmiechu, ale i refleksji skłaniającej do zadumy nad ludzkimi zachowaniami, uczuciami, wadami. Także miłosnymi (i innymi), podstępami, intrygami…

Molier bawi, ale i uczy, a jak chce to wyśmieje i wyszydzi – bez litości – tych, którzy ulegają wielkim mniemaniom o swojej chytrości i przebiegłości; śmiech Moliera zaprawiony bywa ironią i goryczą… Przekona nas o tym Paweł Aigner w swojej interpretacji „Szelmostw Skapena”!


realizacja teledysku Marcin Pawełczak

Gdzie i kiedy

Miejsce: Opolski Teatr Lalki i Aktora

Data: 07.06

Godzina: 18:30

Wstęp: 19 / 21

Strona organizatora: www