Spotkanie z Mateuszem Piesiakiem

Filia nr 4 MBP zaprasza na spotkanie z Mateuszem Piesiakiem – nagradzanym w międzynarodowych konkursach fotografem przyrody, autorem zniewalających zdjęć ptaków, zwierząt leśnych i roślin.

Nasz gość jest zdobywcą głównych nagród m.in. w jednym z największych konkursów fotograficznych na świecie Siena International Photography Awards 2015 (w dwóch kategoriach). O nagrody walczyło w nim piętnaście tysięcy zdjęć, nadesłanych ze stu krajów świata. Mimo silnej konkurencji, Polak odniósł wielki sukces i został zaproszony na galę rozdania nagród do Włoch. Wcześniej, już jako piętnastolatek, zwyciężył w kategorii młodzieżowej jednego z najbardziej prestiżowych konkursów fotograficznych Wildlife Photographer of the Year, organizowanym przez BBC Wildlife Magazine

i Muzeum Historii Naturalnej w Londynie. W ostatnim czasie Mateusz Piesiak wygrywał także w innych konkursach międzynarodowych i narodowych, m.in.:Asferico Photo Contest 2015 - finalista (Ptaki), Memorial Maria Luisa 2014 - I miejsce w kategorii do lat 22, Oasis Photo Contest -tytuł: Best International Oasis Photographer 2014, RHS Photographic Competition 2013 w kat. młodzieżowej

i 2014 - zwycięzca (Dzika przyroda), National Wildlife’s 2013 Photo Contest - pierwsze miejsce (Youth).

Mateusz Piesiak jest wrocławianinem, dwudziestoletnim miłośnikiem ptaków ze wspaniałym talentem do opisywania przyrody za pomocą obiektywu aparatu fotograficznego. Jego zdjęcia przepełnione są pięknem, światłem i poezją, naturalnymi dla fauny i flory, ale w mistrzowski sposób uchwyconymi i zatrzymanymi w kadrze.

Na spotkaniu fotograf pokaże swoje najlepsze zdjęcia i opowie o nich – nie tylko o technicznych szczegółach, ale przede wszystkim o kulisach ich powstania.

Gdzie i kiedy

Miejsce: Filia nr 4 MBP

Data: 17.10

Godzina: 18:00