Spotkanie z Adamem Wajrakiem

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II zaprasza  na spotkanie z cyklu "Wyborcza na Żywo" z ADAMEM WAJRAKIEM - dziennikarzem, przyrodnikiem, miłośnikiem zwierząt i podróżnikiem. Prowadzenie: Dorota Wodecka.

 

W książce "Wilki" Adam Wajrak, ulubiony dziennikarz-przyrodnik Polaków, opowiada o latach tropienia wilków i przyjaźni z tymi najbardziej fascynującymi drapieżnikami Europy.

Adam Wajrak jest przyrodnikiem oraz dziennikarzem związanym z "Gazetą Wyborczą", autorem bestsellerowych książek "(Za)piski Wajraka", "Kuna za kaloryferem, czyli nasze przygody ze zwierzętami" (wspólnie z Nurią Selva Fernandez), "Przewodnik prawdziwych tropicieli" i "To zwierzę mnie bierze". Jest laureatem wielu nagród, m.in. Alfreda Lityńskiego, Nagrody im. Andrzeja Wojciechowskiego i Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Od 1997 roku mieszka we wsi Teremiski w Puszczy Białowieskiej.

„Wiem, że wśród moich czytelników jest dużo ludzi młodych i bardzo młodych, przez co niezwykle wrażliwych. Mam do nich pewną prośbę. Gdyby ta książka była tylko o wilkach, nie zawracałbym wam głowy tym ostrzeżeniem, bo przecież doskonale wiecie, że przyroda potrafi być brutalna. Ta książka jest jednak również o tym, co ludzie robili i robią wilkom, jednemu z najbardziej prześladowanych dużych ssaków, jakie żyją na naszej planecie. Są to często rzeczy niezwykle okrutne i przerażające. Dlatego bardzo was proszę, porozmawiajcie z rodzicami, żeby tę książkę przejrzeli, zanim weźmiecie ją do ręki, albo przeczytali ją razem z wami.”

- Adam Wajrak

Gdzie i kiedy

Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna

Data: 20.07

Godzina: 16:30