Spotkanie: “Oblicza (o)polskiego wampiryzmu”

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu
zaprasza na spotkanie
z Agatą Suchocką i Johnnym Walkerem
“Oblicza (o)polskiego wampiryzmu”
15 czerwca (środa)
godz. 17.00
sala spotkań WBP
ul. Piastowska 20 (pałacyk)
"Wampiry w najlepszym wydaniu opanowały Polskę, a na swoją kwaterę główną wybrały... Opole! Aż dwoje opolskich pisarzy za oś swojej twórczości obrało archetyp wampira. Przypadkowe spotkanie sprawiło, iż zawarli przymierze i postanowili udowodnić nie tylko w kraju, ale i poza jego granicami, iż literatura wampiryczna, mimo tego, iż ostatnimi czasy mocno wyeksploatowana, ma się świetnie - mało tego! - rozwija się i ewoluuje. Autorzy obrali jednakże skrajnie różne sposoby prezentowania wampiryzmu: Suchocka wyraźnie nawiązuje do gotycko-romantycznej twórczości Anne Rice, Walker natomiast bezlitośnie eksploruje rejony militarnie zorientowanej powieści historyczno-przygodowej.
Istotą niniejszej debaty nie jest jednakże walka i pokonanie przeciwnika. Konfrontacja autorów ma na celu umożliwienie każdemu z nich zaprezentowania swojej twórczości z jak najbardziej atrakcyjnej strony, podzielenie się z czytelnikami inspiracjami i ukazanie tego, jak w przyszłości zamierzają oni - oboje nie poprzestają bowiem na napisaniu po jednej powieści ukazującej historie krwiopijców! - zapisać się w kanonie literatury wampirycznej.
Zaprasza Opolski Klub Fantastyki Fenix oraz autorzy: Agata Suchocka ("Woła mnie ciemność") i Johnny Walker ("Oblicza Bestii: Cień Zawiszy")

Gdzie i kiedy

Miejsce: Pałacyk WBP

Data: 15.06

Godzina: 17:00