Spotkanie: "Mów po polsku"

Mów po polsku! – spotkanie z Katarzyną Kłosińską
Prowadzenie: Dominika Gorgosz

Zapraszamy na spotkanie z Katarzyną Kłosińską – językoznawcą i adiunktem w Instytucie Języka Polskiego Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Katarzyna Kłosińska stale współpracuje z Programem III Polskiego Radia tworząc audycję „Co w mowie piszczy?”. Interesuje ją kultura języka polskiego, semantyka i leksykologia, lingwistyka kulturowa, język polityki oraz socjolingwistyka. Jest sekretarzem naukowym Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN oraz przewodniczącą Rady Programowej Narodowego Centrum Kultury.

Wspólnie z Katarzyną Kłosińską zastanowicie się nad zawiłościami polszczyzny i jej najnowszymi tendencjami. Pogłębicie wiedzę na temat języka, omówicie najbardziej typowe i najczęstsze błędy językowe popełniane przez Polaków.

Przypominamy również, że przez cały czas trwania projektu do MBP można przysyłać zdjęcia z wytropionymi błędami językowymi w przestrzeni miasta. Akcja ma na celu namówienie autorów „językowych wpadek” do zmiany na formy poprawne. Wiadomości ślijcie na adres promocja@mbp.opole.pl.

Dofinansowano w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Ojczysty – Dodaj do ulubionych 2016.

Gdzie i kiedy

Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna

Data: 04.04

Godzina: 17:00

Wydarzenia na facebooku: fb