Spektakl: "Uroczystość"

PRZEKŁAD: Elżbieta Frątczak-Nowotny

REŻYSERIANorbert Rakowski

SCENOGRAFIA: Aleksandra Czupkiewicz/Anna Haudek

KOSTIUMY: Justyna Gwizd

MUZYKA: Marcin Partyka

KONSULTACJE CHOREOGRAFICZNE: Izabela Chlewińska

OBSADA: Gilles Chamboraire (gościnnie), Andrzej Czernik, Bartosz Dziedzic, Jacek Dzisiewicz, Cecylia Jacewska-Caban, Andrzej Jakubczyk, Łukasz Konopka, Waldemar Kotas (gościnnie), Karolina Kuklińska (gościnnie), Arleta Los-Pławszewska, Leszek Malec, Grażyna Misiorowska, Katarzyna Osipuk, Joanna Osyda (gościnnie), Judyta Paradzińska, Łukasz Schmidt, Michał Świtała, Beata Wnęk-Malec, Krzysztof Wrona, Ewa Wyszomirska, Bogdan Zieliński

INSPICJENT:
Jerzy Laskowski

Są tajemnice zdolne zniszczyć wszystko, co kochasz

Każdy brał udział w przynajmniej jednej uroczystości rodzinnej, która nagle rozpadała się w oczach: rozpaczliwie podtrzymywany przez dobrotliwe ciotki i podchmielonych wujków nastrój wesołej zabawy nieoczekiwanie marniał, a atmosfera tężała. W Uroczystości ten rozkład z dawna wyczekiwanego przyjęcia, które oglądamy na scenie, jest zaledwie punktem wyjścia do opowiedzenia niebanalnej, pełnej zwrotów akcji, ważnej historii.

W tle opowieści o rodzinnej uroczystości czai się skandal i maskowana przez lata prawda. Prawda uwiera i nikt nie chce o niej słyszeć, bo raz wypowiedziana – eksploduje z mocą bomby, raniąc wszystkich.

Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu

Gdzie i kiedy

Miejsce: Teatr Kochanowskiego

Data: 25.06

Godzina: 19:00

Wstęp: 16/20/26/30 zł

Strona organizatora: www