Spektakl: "Piąta strona świata"

ADAPTACJA I REŻYSERIA Robert Talarczyk
SCENOGRAFIA, KOSTIUMY I RYSUNKI Ewa Satalecka
KOMPOZYCJA I REALIZACJA ŚWIATŁA Maria Machowska
MUZYKA Przemysław Sokół
RUCH SCENICZNY Katarzyna Kostrzewa
ASYSTENT REŻYSERA Zbigniew Wróbel
ANIMACJE Zuzanna Szyszak
INSPICJENT Dagmara Habryka
REALIZATOR DŹWIĘKU Mikołaj Lichtański, Mirosław Witek
REALIZACJE PROJEKCJI Marcin Müller

OBSADA:

Dariusz Chojnacki, Artur Święs, Bartłomiej Błaszczyński, Andrzej Dopierała, Barbara Lubos / Izabella Malik, Ewa Leśniak, Grażyna Bułka / Alina Chechelska, Bernard Krawczyk, Alina Chechelska  / Violetta Smolińska, Marcin Szaforz, Agnieszka Radzikowska / Aleksandra Sikorska, Katarzyna Błaszczyńska / Dorota Chaniecka, Ewa Kutynia, Anna Kadulska, Andrzej Warcaba, Adam Kopciuszewski (gościnnie), Wiesław Kupczak, Zbigniew Wróbel, Jerzy Kuczera, Marek Rachoń, Michał Piotrowski, Grzegorz Lamik (gościnnie), Marek Andrysek (gościnnie)

Sebastian Krysiak, Sylwester Pozłótko, Jerzy Śpiewakowski (statyści z zespołu technicznego)

 

Śląsk, a właściwie jego mały zakątek, leżące nad niegdyś graniczną rzeką Brynicą Szopienice. Tam właśnie umieścił akcję swojej debiutanckiej powieści Kazimierz Kutz. Wybitny reżyser filmowy i teatralny (współpracował m.in. także z Teatrem Śląskim) zawarł w niej bogaty i barwny obraz życia mieszkańców, pełen zdarzeń codziennych i o dziejowym znaczeniu, rejestrujący miejscowe anegdoty i portrety zwykłych ludzi, z których każdy ma swoją niepowtarzalną historię wartą upamiętnienia. Powstała w ten sposób fascynująca i gęsta od wydarzeń opowieść o miejscu bliskim sercu głównego bohatera, jego „Piątej stronie świata”.

Śląsk, piąta strona świata, to miejsce, gdzie zacierają się granice, a historia bawi się ludźmi i narodami. Nie sposób zamknąć go w sztywne ramy ani opowiedzieć od początku do końca. Można tylko próbować odsłaniać po kawałku, zestawić z tysiąca zabawnych, tajemniczych i fascynujących ludzkich historii.

Jedno z najważniejszych przedstawień w Teatrze Śląskim ostatniej dekady i głośne wydarzenie w skali kraju. Teatr opowieści zrealizowany z ogromną wrażliwością na to co lokalne i zarazem uniwersalne.

Teatr Śląski w Katowicach

Gdzie i kiedy

Miejsce: Teatr Kochanowskiego

Data: 29.01

Godzina: 19:00

Wstęp: 40/60 zł

Strona organizatora: www