Pierwszy pokaz: Sztuka Porażki

REŻYSERIA: Tomasz Szczepanek
DRAMATURGIA: Michał Pabian
SCENOGRAFIA: Paweł Jan Cukier
CHOREOGRAFIA: Aleksandra Dziurosz

OBSADA:
Cecylia Caban, Leszek Malec, Jędrzej Wielecki
Gościnnie: Joanna Osyda

Zwycięzca bierze wszystko – a co z przegranym? Nie ulega wątpliwości: dużo częściej zdarza nam się ponieść większą lub mniejszą klęskę niż spektakularnie tryumfować. Za porażką często stoi konfuzja, niepewność odniesionego efektu, nieporadność i inne kłopotliwe stany. I choć wydaje się, że nauka na własnych błędach może być najlepszą drogą do doskonałości – nawet i to nie zawsze nam wychodzi.

Twórcy przedstawienia wychodzą z założenia, że do porażki należy dać sobie prawo. Być może nawet są one dla nas ważne – choć trudno powiedzieć z jakich powodów. Z pełną niewiedzą o tych powodach oddajmy się bezkarnej przyjemności niespełniania oczekiwań cudzych i własnych.

Przedstawienie w reżyserii Tomasza Szczepanka to pierwszy efekt inspirowanego myślą i tradycją teatralną Jerzego Grotowskiego Konkursu na Projekt Teatralny w ramach programu MODELATORNIA. Modelatornia – najmłodsza scena Teatru im. J. Kochanowskiego, jest przestrzenią przeznaczoną przede wszystkim na projekty innowacyjne i eksperymentalne. Zapraszamy na eksperyment „Sztuka porażki".

http://teatropole.pl/sztuka-porazki/

Gdzie i kiedy

Miejsce: Teatr im. Kochanowski

Data: 03.06

Godzina: 20:00

Wydarzenia na facebooku: fb