Otwarcie wystawy: "A3"

Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jana Pawła II w Opolu zaprasza na wernisaż wystawy  Szymona Teluka „A3”. Na wystawie będą prezentowane ilustracje i prace komiksowe z lat 1998-2016.
Szymon Teluk - rysownik, karykaturzysta, malarz, autor komiksów. Wykładowca Ośrodka Postaw Twórczych we Wrocławiu i Uniwersytetu Zielonogórskiego. Prowadzi zajęcia z malarstwa, komiksu, ilustracji, rysunku koncepcyjnego i anatomii. Współtwórca kierunku studiów na Uniwersytecie Zielonogórskim: „Komiks i ilustracja z elementami concept art”. Pracownik dydaktyczny na zlecenie instytucji kultury. Twórca działającego w całym kraju projektu: "Warsztaty komiksu, ilustracji i karykatury" popularyzującego komiks i rysunek wśród różnych grup wiekowych. W jego ramach w ostatnich latach przeprowadził warsztaty tematyczne w ok 150 miejscowościach w Polsce. Wzięło w nich udział już ponad 5000 uczestników z Polski, Czech, Niemiec i Ukrainy.
Jako ilustrator i autor komiksów współpracuje głównie z pisarzami, muzykami oraz na potrzeby reklamy i stron internetowych. Od 1995 roku aktywnie działa jako karykaturzysta rysując w terenie oraz podczas pokazów rysowania na żywo.

Wystawa czynna do 31.12.2016.

Gdzie i kiedy

Miejsce: Fotogaleria MBP

Data: 15.12

Godzina: 18:00