Otwarcie Opolskiego Festiwalu Fotografii

Już po raz szósty zapraszamy na Opolski Festiwal Fotografii organizowany przez Fundację 2.8.

W ten wieczór odbędą się dwa wernisaże, „noir” Pawła Frenczaka i „Dziedzictwo” Piotra Pardiaka, laureata konkursu „Pokaż się”

Paweł Frenczak. rocznik 85 mieszka i pracuje we Wrocławiu. Absolwent Instytutu Fotografii Twórczej w Opavie. Fotografuje, filmuje i trenuje brazylijskie Jiu-jitsu. Zakochany w Bałkanach. Laureat Grand Prix VIVA PHOTO AWARDS

Piotr Pardiak. Absolwent Państwowego Liceum Plastycznego w Krakowie.Obecnie student V roku na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu na kierunku Fotografii.

Po wernisażach zapraszamy na spotkanie z Maksymilianem Rigamontim, który opowie o swoim projekcie dotyczącym historii Wołynia, spotkanie poprowadzi Joanna Kinowska.

Maksymilian Rigamonti (ur.1974). Studiował projektowanie graficzne na łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Członek ZPAF. Od 2005 roku współpracował z tygodnikiem Newsweek Polska. Od 2011 do 2015 roku fotoreporter tygodnika Wprost. Obecnie fotograf Dziennika Gazety Prawnej. Pięciokrotnie był w bazach Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie. W 2011 roku otrzymał specjalną nagrodę Banku w konkursie BZ WBK Press Foto przyznawaną za fotoreportaż o katastrofie w Smoleńsku. W 2012 roku projekt "Bykownia. Archeologia zbrodni" został sfinansowany przez Narodowe Centrum Kultury. Przy współpracy Press Club Polska powstał katalog i wystawa plenerowa. Prezydent RP Bronisław Komorowski obejął ten projekt swoim patronatem. Projekt ten wygrał główną nagrodę w konkursie Grand Press Photo 2012 - Zdjęcie Roku - zdobywając równocześnie I miejsce w kategorii Fotoreportaż Życie codzienne. W grudniu 2013 indywidualna wystawa w Galerii Studio w Warszawie i publikacja artbooka “Afganistan jest w nas” z tekstami m. in. Ewy Rubinstein, Jana Grarupa i Pawła Reszki. Projekt został sfinansowany przez Narodowe Centrum Kultury. W 2014 roku otrzymał roczne stypendium twórcze od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wstęp na wszystkie wystawy i spotkania jest BEZPŁATNY
Opolski Festiwal Fotografii odbywa się dzięki wsparciu Miasta Opola i spółki WiK Opole.

www.offoto.pl

Gdzie i kiedy

Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna

Data: 30.09

Godzina: 18:00

Wydarzenia na facebooku: fb