Noc Elektro - Baasch + Urbanski

Zagrają:
BAASCH
Muzyka BAASCHA oscyluje wokół ambitnej elektroniki, alternatywnego popu i muzyki filmowej. Porównywany jest do artystów, takich jak: Trust, The Knife, Depeche Mode.
Jego debiutancki album pt. „Corridors” zebrał bardzo dobre recenzje i został doceniony przez media jako jeden z najlepszych polskich albumów roku. Drugi album artysty „Grizzly Bear With A Million Eyes” do sklepów trafił 21 kwietnia 2017 r.
BAASCH gościł na scenach najważniejszych festiwali muzycznych w kraju, m.in.: Opener, Audioriver, Tauron Nowa Muzyka, Orange Warsaw Festival, Free Form Festival. Odwiedził także: Niemcy, Francję, Islandię, Chiny, Czechy, Węgry, Rumunię i Litwę. Ma na swoim koncie współpracę m.in. z: Rysami, BOKKĄ, Noviką i Rubber Dots. Jego utwory doczekały się remixów czołowych producentów polskiej ambitnej sceny elektronicznej (m.in. Agim, Zamilska, Mooryc, Jaaa!, Rysy). Jest także autorem
świetnie przyjętej ścieżki dźwiękowej do głośnego filmu Tomka Wasilewskiego
"Płynące Wieżowce".
https://www.youtube.com/watch?v=NH4P3uwdqJk
https://www.youtube.com/watch?v=wgPyHY37iTg

URBANSKI
Wojtek Urbański - producent muzyczny, sound designer, czarodziej dźwięku. Współtwórca projektu RYSY. Debiutował w 2007 roku w prestiżowej wytwórni Compost Records. Przez wiele lat komponował muzykę do animacji, spektakli, filmów i pokazów mody. Jako kompozytor muzyki teatralnej współpracował m.in.z reżyserką Eweliną Marciniak przy spektaklach 'Księgi Jakubowe' w Teatrze Powszechnym oraz 'Mapa i Terytorium' w Teatrze Wybrzeże. Wielokrotnie nagradzany za muzykę i sound design. W 2016 nominowany wraz z zespołem RYSY do Fryderyka 2016 za debiutancki album 'Traveler'. Występował na największych festiwalach w kraju (Open'er, Tauron Nowa Muzyka, Off), oraz koncertował za granicą, m.in. w Japonii, Niemczech i Wlk Brytanii. Obecnie koncentruje się na solowym projekcie Urbanski, poprzez który jeszcze głębiej eksploruje inspiracje muzyką techno. Jego solowy album ukaże się nakładem U Know Me Records w czerwcu tego roku. Urbański stale współpracuje również z Wojtkiem Mazolewskim, Justyną Święs oraz Jagodą Kudlińską.
linki:
https://www.youtube.com/watch?v=w878jJUqoFM
https://www.youtube.com/watch?v=dgMQJC2Y9I0

Gdzie i kiedy

Miejsce: Teatr Kochanowskiego

Data: 16.06

Godzina: 22:00

Wydarzenia na facebooku: fb