Na dwa głosy – Wielcy Nieobecni: Janis Joplin i Czesław Niemen

Na cykl koncertów w wykonaniu ośmiu duetów wokalnych, wywodzących się z prowadzonego od 1991 r. przez Jacka Mełnickiego Opolskiego Studia Piosenki, a obecnie występujących na polskich scenach teatralnych i musicalowych (wrocławski teatr „Capitol”, warszawska „Roma”, krakowskie „Variete”), złożą się tym razem utwory pochodzące z repertuaru nieżyjących już wielkich artystów piosenki.

Podczas koncertów zostaną zaprezentowane zarówno polskie, jak i światowe, ponadczasowe przeboje, skomponowane, napisane lub wykonywane przez „Wielkich Nieobecnych”: m.in. utwory Czesława Niemena, Andrzeja Zauchy, Michaela Jacksona, Whitney Houston, Amy Winehouse, Agnieszki Osieckiej, Jonasza Kofty, Jeremiego Przybory , we współczesnych, często zaskakujących artystycznie, aranżacjach.

Podczas kwietniowego koncertu można będzie usłyszeć piosenki muzycznych legend: Janis Joplin i Czesława Niemena. Wykonawcy to artyści związani z Opole Gospel Choir i wrocławskim teatrem Capitol – Alicja Kalinowska i Wojciech Dereń z towarzyszeniem Jacka Mełnickiego (piano, wokal), Piotra Adamiaka (gitary), Adama Kabacińskiego (gitara basowa) i Pawła Ostrowskiego (perkusja).

Gdzie i kiedy

Miejsce: Filharmonia Opolska

Data: 09.04

Godzina: 18:00

Wstęp: 20 zł