Music Together - rodzinne spotkania muzyczne

PROGRAM ZAJĘĆ MUZYCZNYCH PROWADZONYCH W NIEFORMALNYM, RADOSNYM I SPRZYJAJĄCYM NAUCE ŚRODOWISKU. TWORZĄ JE RODZICE WRAZ ZE SWYMI DZIEĆMI POPRZEZ WSPÓLNĄ ZABAWĘ MUZYKĄ.

Music Together powstał na podstawie wyników badań z zakresu neurologii, psychologii i uczenia się we wczesnym dzieciństwie. Badania wskazały, że rozumienie muzyki i zdolność do jej odpowiedniego wykonywania nie są koniecznie pokrewne. Zdolność do wykonywania muzyki związana jest z dwoma czynnikami: audiacją i umiejętnością posługiwania się aparatem mowy i ruchu. Dlatego okres dzieciństwa jest krytyczny nie tylko dla rozwoju audiacji, ale także umiejętności zaangażowania się w muzykę poprzez śpiew i taniec. Aby rozwinąć je odpowiednio, należy zacząć w wieku od 0 do 5 lat. Zadaniem nauczyciela jest w tym okresie nie tylko stymulacja małego ucznia w czasie zajęć, lecz przede wszystkim wyposażenie rodzica w podstawowe umiejętności wykorzystywane w zabawie z dzieckiem w domu. Aktywny udział i przykład rodziców lub opiekunów – bez względu na ich „zdolności muzyczne” - jest niezbędny do prawidłowego rozwoju muzycznego dziecka. MUSIC TOGETHER pod pozorem wspólnej zabawy z dzieckiem wprowadza bogactwo skal, gam, wzorów rytmicznych, zmian dynamicznych, ćwiczeń głosowych, modulacji, progresji i innych elementów gramatyki muzycznej.

 

Co sprawia, że MUSIC TOGETHER jest wyjątkowe?

PROGRAM OPARTY NA BADANIACH: Music Together powstał na podstawie wyników badań z zakresu neurologii, psychologii i uczenia się we wczesnym dzieciństwie.

KONTAKT Z ŻYWĄ MUZYKĄ i JĘZYKIEM ANGIELSKIM: Podczas zajęć śpiewamy piosenki w języku angielski, gramy na instrumentach perkusyjnych i tylko sporadycznie korzystamy z akompaniamentu płyty CD.

OCZEKIWANIA: Nie oczekujemy, że dzieci podczas zajęć będą siedzieć, mogą czuć się swobodnie! (tak długo, jak jest to bezpieczne dla wszystkich) Każde dziecko odkrywa muzykę we własny, wyjątkowy sposób.

RÓŻNE STYLE MUZYCZNE: Do piosenek śpiewanych na zajęciach łatwo się przyłączyć i są one oparte o tematy bliskie dzieciom, nie oznacza to jednak, że są banalne. Wręcz przeciwnie, niezwykle bogate muzycznie, obejmują szeroki zakres stylów muzycznych, tonacji, rytmów i pieśni z różnych kultur.

NAUKA GRAMATYKI MUZYCZNEJ: Poprzez szeroki wybór stylów muzycznych, różnorodność rytmu i wzorów tonalnych Music Together uczy gramatyki muzycznej i pomaga dziecku rozwinąć muzyczną wyobraźnię.

 

godz. 10:00 - 11:00 dzieci w wieku 0 - 2 lat
godz. 11:30 - 12:30 dzieci w wieku 3 - 7 lat

 

Udział opiekuna w zajęciach jest obowiązkowy.

 

Gdzie i kiedy

Miejsce: Filharmonia Opolska

Data: 05.03

Godzina: 10:00 i 11:30

Wstęp: 10 zł

Strona organizatora: www