Music of the Night: "Sen nocy letniej"

MUSIC OF THE NIGHT – Sen nocy letniej

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Opolskie
Malwina Kotz – skrzypce, prowadzenie koncertu
Przemysław Neumann – dyrygent

W programie:
Mendelssohn, Debussy, Czajkowski, Rachmaninow, Vaughan Williams

 

"Music of the Night" to tytuł jednej z najpiękniejszych piosenek musicalowych. Utwór ten pochodzi z „Upiora w Operze” A. L. Webbera. Dla nas stał się ideą, na kanwie której stworzyliśmy niezwykły cykl koncertów. Dla kogo? Dla tych, którzy zwykle w piątkowe wieczory – gdy filharmonicy zasiadają na scenie za swoimi pulpitami – tkwią jeszcze w pracy lub krzątają się po domu zajęci nawarstwiającymi się obowiązkami. Dla tych, którzy dawno nie brali udziału w wydarzeniu kulturalnym satysfakcjonującym bardziej, niż oglądanie serialu przed snem. Dla tych, którzy nie wychowali się na Bachu, Mozarcie i Brahmsie – ale chcieliby teraz, w dorosłym życiu zabieganych ludzi poznać ich świat.

Elementem wyróżniającym to przedsięwzięcie jest niecodzienna pora: późny wieczór, właściwie noc. Na inaugurację „Music of the Night” wybrano tę najbardziej szaloną, wzbudzającą najwięcej emocji – Noc Sylwestrową. W pierwszej odsłonie postawiono na lekką tematykę i utwory, w których krzyżuje się magia nocy i musicalowej sceny. W nadchodzącym czasie Filharmonia Opolska zaprasza na serię czterech koncertów „Music of the Night”. Ich repertuar skupiony będzie wokół muzycznych tematów nawiązujących do mijających pór roku. Pory roku będą kluczem, nie zaś sednem.

Koncert "Sen nocy letniej" odbędzie się na Dachu Solaris Center.

Już o godz. 21:00  wszyscy goście koncertu zaproszeni są do Salonu Volvo Concept Store (poziom +4 Solaris Center) na przywitanie lampką wina!

Sponsor koncertu:

W razie niepogody koncert odbędzie się w Sali Koncertowej Filharmonii Opolskiej

szczegóły | bilety: 99 zł | kup bilet

Gdzie i kiedy

Miejsce: Solaris Center

Data: 25.06

Godzina: 22:00

Wstęp: 99

Wydarzenia na facebooku: fb