Music of the Night - Od wiosny do wiosny

Przed nami "Od wiosny do wiosny" - ostatni z serii czterech koncertów "Music of the Night" powiązanych z kolejnymi porami roku.

Wiosenna muzyka jak zawsze stanowić będzie klucz prezentowanego repertuaru, a nie jego sedno. Nie warto więc wyczekiwać nieśmiertelnego Vivaldiego, ale organizatorzy gwarantują, że historia muzyki ma jeszcze wiele dzieł pełnych słońca i godnych uwagi.

Obok Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Opolskiej prowadzonej przez Przemysława Neumanna i Malwiny Kotz, która tradycyjnie przeprowadzi słuchaczy słowem przez kolejne kompozycje wystąpi także Adam Woźniak(baryton) oraz Chór Filharmonii Opolskiej.

Czy ktoś jeszcze nie wie, czym jest "Music of the Night"?

To tytuł jednej z najpiękniejszych piosenek musicalowych. Utwór ten pochodzi z „Upiora w Operze” A. L. Webbera. Dla nas stał się ideą, na kanwie której stworzyliśmy niezwykły cykl koncertów. Dla kogo? Dla tych, którzy zwykle w piątkowe wieczory – gdy filharmonicy zasiadają na scenie za swoimi pulpitami – tkwią jeszcze w pracy lub krzątają się po domu zajęci nawarstwiającymi się obowiązkami. Dla tych, którzy dawno nie brali udziału w wydarzeniu kulturalnym satysfakcjonującym bardziej, niż oglądanie serialu przed snem. Dla tych, którzy nie wychowali się na Bachu, Mozarcie i Brahmsie – ale chcieliby teraz, w dorosłym życiu zabieganych ludzi poznać ich świat.

Elementem wyróżniającym to przedsięwzięcie jest niecodzienna pora: późny wieczór, właściwie noc. Co więcej - noc, w której wychodzimy z muzyką poza mury filharmonii.

Gdzie i kiedy

Miejsce: Filharmonia Opolska

Data: 30.04

Godzina: 20:30

Wstęp: 10 zł

Wydarzenia na facebooku: fb