Koncert: Wölfrider + SICPHORM + BulletRaid

WOLFRIDER (HEAVY METAL/WROCŁAW)
to energiczna dawka Heavy Metalu, inspirowana klasykami zza zachodniej granicy, łącząca siłę i moc teutońskiego grania oraz ułańską fantazję prosto z kraju słynącego z dobrej wódki, pięknych kobiet i cebuli. Sam zespół powstał we Wrocławiu, pod koniec 2012 roku. Pierwszy kroki polegały na ustabilizowaniu składu (który dopełnił się na początku 2013 po dołączeniu do zespołu młodego wilka – Rafała Gębickiego) oraz tworzenia utworów na pierwsze wydawnictwo. Zaowocowało to nagraniem debiutanckiego materiału na CD, które ukazało się z początkiem kwietnia 2014.
Na początku 2016 roku do zespołu dołącza Grzesiek Kolasiński, zastępując na wokalu Rafała. Obecnie zespół jest w trakcie nagrywania materiału do teledysków oraz komponowania nowych utworów.

SICPHORM (GROOVE METAL/WROCŁAW)
Sicphorm powstał pod koniec 2013 r we Wrocławiu. Muzyka jaką prezentuje, to mieszanka groove/thrash metalu z elementami hard core. Jego członkowie aktywnie działają na scenie metalowej udzielając się w takich grupach jak John Revolta, O.D.R.A, Discordia czy Wölfrider.
Zdobyte doświadczenie sceniczne zaowocowało koncertami między innymi z Vader, Decapitated, Hate, CETI, Materia, Totem, Pandemonium czy The Sixpounder.
Innymi osiągnięciami są występy na dużych festiwalach (Dark Fest czy Slot Art Festival, na którym zespół wygrał część konkursową) oraz wydanie debiutanckiego albumu "Wake Up". Płyta cieszy się dużym zainteresowaniem oraz przychylnymi recenzjami min. w magazynach Metal Hammer (zarówno Polski, jak i Niemiecki), Brytyjski Terrorizer oraz na wielu portalach zagranicznych w takich krajach jak: Czechy, Hiszpania, Holandia, Słowacja czy Dania. Obecnie zespół promuje płytę na koncertach, min u boku Materii na trasie "We are Materia Tour".

BULLETRAID (HEAVY METAL/WROCŁAW)
Zespół powstał na gruzach TRIPOUT założonego w 2011 roku przez Łukasza, Mikołaja i Adama. Odbyło się kilka koncertów, ale nieustanne mieszaniny w składzie zmusiły kapelę do zwolnienia tempa. W 2014 roku dołączył perkusista Amadeusz, któremu udało się ściągnąć wkrótce wokalistę Grzegorza. Choć z powodów osobistych śpiewak jeszcze w tym samym roku opuścił zespół, to długo nie wytrzymał bez ekipy. Zrezygnował jednakowoż Adam, którego na basie zastąpił Jakub Gołembiewski.
W marcu 2016 zespół zrezygnował z usług Amadeusza i zatrudnił jako perkusistę Macieja Sznurowskiego. Obecni członkowie zespołu to:
* Grzegorz Kolasiński (wokal, ex-Clairvoyant)
* Łukasz Kapałka (gitara, ex-Tripout)
* Mikołaj Górecki (gitara, ex-Tripout)
* Jakub Gołembiewski (bas, ex-Unleash The Poison)
* Maciej Sznurowski (perkusja)

Gdzie i kiedy

Miejsce: Piekarnia

Data: 03.06

Godzina: 20:00

Wydarzenia na facebooku: fb