Koncert symfoniczny w ramach Drum Fest

MARK FORD
14.10 – Koncert klasyczny z Orkiestrą Filharmonii Opolskiej, godzina 19:00
16.10 – warsztaty marimbowe, PSM Opole

Wirtuoz marimby, światowej sławy kompozytor i uznany pedagog. Jest profesorem perkusji na uniwersytecie w Denton w Północnym Teksasie, cenionym kompozytorem muzyki solowej i kameralnej oraz aktywnym marimbafonistą występującym na całym świecie. W swoim dorobku ma wiele nagranych płyt marimbowych i perkusyjnych, m.in. z Keiko Abe. Koncertuje i prowadzi warsztaty podczas festiwali muzycznych w Ameryce Południowej, Europie, Azji i Australii, a jego kompozycje były wykonywane w wielu salach koncertowych na całym świecie. Często prowadzi konferencje muzyczne w USA oraz jest koordynatorem największego programu perkusyjnego w Stanach Zjednoczonych. Mark Ford pełnił też funkcję prezesa Światowego Stowarzyszenia Perusyjnego ( Percussive Arts Siociety – PAS). Mark Ford jako ceniony kompozytor stworzył wiele znanych dzieł na marimbę i perkusyję, które grane są na całym świecie. Jedne z najbardziej znanych to „Polaris”, „Lore Fanfare”, „Stubernic”, „Heads Up!”, „The Surface of Life” czy „Moon Chasers”.

FREDERIC MACAREZ
14.10 – Koncert klasyczny z Orkiestrą Filharmonii Opolskiej, godz 19:00
16.10 - warsztaty gry na kotłach, PSM Opole

Frederic Macarez jest jednym z najbardziej aktywnych muzyków swego pokolenia. Przez wzgląd na jego pedagogiczne i muzyczne działania, Macarez ma czynny wpływ na kształtowanie sztuki perkusyjnej we współczesnym świecie. Obecnie jest głównym kotlistą Paryskiej Orkiestry Symfonicznej, wyróżniającym się solistą i założycielem zespołu kameralnego. Prezentuje solowe recitale w Europie, Azji, Ameryce oraz koncertuje z wybitnymi muzykami.

LUDWIG ALBERT
14.10 – Koncert klasyczny z Orkiestrą Filharmonii Opolskiej, godz 19:00
16.10 – warsztaty marimbowe, PSM Opole
Ludwig Albert to wirtuoz marimby, uznany w świecie profesor oraz pedagog. W 1996 założył organizację „ Marimba Projects”, która miała na celu rozprzestrzenianie zainteresowania marimbą poprzez organizowanie wszelakich projektów oraz spotkań pedagogicznych związanych z tym instrumentem. Jako pierwszy Belg uczył się, tworzył i grał koncerty z wirtuozką marimby z Japonii - Keiko Abe. Twórca i dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Marimby w Belgii oraz Konkursu Marimbowego. Wykładał na uniwersytetach w całej Europie oraz na świecie. W 1995 roku utworzył duet "Patrasche", który w pionierski oraz unikalny sposób łączy marimbę z wokalem. Duet do dziś jest inspiracją dla wielu muzyków. Ludwig jest pierwszym europejskim marimbafonistą, który został endorserem firmy Adams. W 2012 oraz 2013 roku świętował 20-lecie swojej kariery poprzez wydanie 4 nowych płyt CD.

Gdzie i kiedy

Miejsce: Filharmonia Opolska

Data: 14.10

Godzina: 19:00

Wstęp: 15/30

Wydarzenia na facebooku: fb