Koncert: Soniamiki // Kofeina Foyer

Soniamiki, dla przyjaciół Zosia Mikucka, to multiutalentowana artystka, która oferuje bajkowy synth pop w surowym wydaniu,
przyprawiony nutami melancholijnej afirmacji.

Mieszkająca obecnie w Łodzi wokalistka wydała do tej pory dwie płyty: jedną w Niemczech, jedną w Polsce. Inspiracją dla nowego krążka jest, ukochany przez Soniamiki, Federico Fellini. Jego wiara w potęgę ludzkiej wyobraźni, wolność wyboru i możliwość wpływania na swoje życie jest niezmiennie pożywką dla twórczości Zosi. Za pracę nad „Federico” odpowiedzialna jest sama artystka. Album nagrany został w Radiu Łódź, a zmiksowany przez Lukasa Leonhardta, berlińskiego producenta, z którym Soniamiki pracuje od początku swojej kariery.

Już 14 pażdziernika Soniamiki rozpocznie jesienną trasę koncertem w klubie Dwa Światy w Toruniu! Trasa będzie promowana teledyskiem do drugiego singla albumu “Federico” p.t. “BWA”. W klipie, który ukaże się pod koniec miesiąca, główną rolę zagrała Agata Trzebuchowska, gwiazda oskarowego filmu “Ida”. BWA Tour obejmuje najważniejsze miasta na muzycznej mapie Polski. “Federico”, trzeci studyjny album Soniamiki, wyszedł w kwietniu 2016, nakładem Warner Music Poland, i spotkał się z bardzo pozytywną recepcją fanów i dziennikarzy:

“Na Federico jest coś, co urzeka mnie dużo bardziej niż kompozycyjny sznyt oraz nieskazitelna produkcja. Otóż nic nie jest podane tutaj wprost,” pisze Jacek Marczuk z Gazety Magnetofonowej.

Natomiast Rafał Samborski z Interia.pl stwierdza, że: “bez wątpienia nagrała swój najlepszy do tej pory album.”

 

Gdzie i kiedy

Miejsce: Teatr Kochanowskiego

Data: 18.11

Godzina: 22:30

Wydarzenia na facebooku: fb