Koncert: Rysy + ISVJ

ISVJ jest cyklicznym przeglądem audiowizualnym o charakterze performatywnym tworzonym przez Pracownię Multimediów Instytutu Sztuki, w ramach którego prezentowane są wybrane studenckie realizacje w formie setów Vjskich. Projekcje realizowane są w czasie rzeczywistym na bazie materiałów przygotowanych w technikach analogowych, cyfrowych i generatywnych. Pracownia Multimediów ma na swoim koncie realizacje audiowizualne tworzone we współpracy m.in. z Teatrem Kochanowskiego w Opolu, Teatrem Lalki i Aktora im. A. Smolki w Opolu, Teatrem Witkacego w Zakopanem, Urzędem Marszałkowskim w Opolu, Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, Dobroteką w Dobrodzieniu oraz producentami muzycznymi takimi jak Weiss czy Ufecki. Ostatnim sukcesem Instytutu Sztuki był audiowizualny performens zrealizowany w ramach obchodów 31. urodzin Teatru Witkacego w Zakopanem, we współpracy z zespołem Palfy Gróf.


Tegoroczna, trzecia edycja ISVJ składać się będzie z osiemnastu wybranych setów VJskich. W projekcie wezmą udział: Alina Fedotowa, Emilia Michta, Emilia Święcka, Justyna Dubiel, Justyna Wereśniak, Katarzyna Makowska, Małgorzata Anna Łabędź, Maria Pikh, Margo Kravczuk, Natalia Chosińska, Patrycja Kostyra, Aleksander Chomik, Andrew Shramko, Daniel Kamiński, Maciek Spólnicki, Michał Przyszlak i Mikołaj Praczuk. Realizacje powstały pod opieką artystyczną mgr Michała Misiury w Pracowni Multimediów Instytutu Sztuki Uniwersytetu Opolskiego kierowanej przez dr hab. Bartosza Posackiego.

W ramach wydarzenia ok godz. 22.30 odbędzie się koncert grupy RYSY.

RYSY
www.facebook.com/rysymusic
https://www.facebook.com/rysymusic/
Laureaci Aktivistowych „Nocnych Marków –Artysta Roku 2015, „Top 20 Polskich Płyt“ w/g Wyborczej, „Utwór Roku“ zdaniem rgltr.pl, Bartek Chaciński z Polityki również uznał ich za „Najlepszych z Najlepszych“, ich piosenka „Przyjmij Brak” dotarła do 7 miejsca Listy Przebojów Programu Trzeciego!

Rysy to nowe zjawisko na polskiej scenie elektronicznej. Hipnotyczne rytmy zatopione są w sosie IDM. Eksperyment brzmieniowy przełamany chwytliwą melodią. Taneczny charakter numerów Rys nie gryzie się z intrygującymi opowieściami. Projekt ma bowiem charakter narracyjny i konceptualny, który łączy eteryczne przestrzenie dźwiękowe z energetyczną pulsacją bitów. Rysy są autorskim projektem Wojtka Urbańskiego i Łukasza Stachurko (Sonar Soul). Na płycie gościnnie wystąpili Justyna Święs (The Dumplings), Baasch i Piotr Zioła

Debiutancka płyta zespołu miała swoją premierą 4 września 2015. Od tego czasu zagrali ponad 40 koncertów w tym na festiwalu Open’er czy Tauron Nowa Muzyka.

 

Bilety: 20 zł (przedsprzedaż) 25 zł w dniu koncertu

Gdzie i kiedy

Miejsce: Piekarnia

Data: 18.03

Godzina: 21:00

Wydarzenia na facebooku: fb