Koncert: Puma i Yvonne Sanchez

Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jana Pawła II w Opolu zaprasza na koncert zespołu Krzysztof Puma Piasecki 4 Set i Yvonne Sanchez.

 

Krzysztof Puma Piasecki to absolwent Katowickiej Akademii Muzycznej, wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Kompozytor, aranżer, pedagog - jeden z najwszechstronniejszych gitarzystów polskiej sceny muzycznej. Ma na swoim koncie wiele występów z tak znanymi muzykami jak chociażby Alan White, Carmine Appice, Carl Palmer, Krystyna Prońko, Zbigniew Wodecki, czy Maryla Rodowicz.  Gościł w wielu klubach za granicą, w tym w berlińskim klubie A-Trane. Z równą swobodą i równie chętnie gra muzykę tak różną jak rock`n rol, blues, swing, jazz nowoczesny i fusion. Ceni sobie pracę z młodzieżą, wykładał na Małej Akademii Jazzu w Gorzowie, na warsztatach Blues nad Borem w Bolesławcu a także na międzynarodowych warsztatach jazzowych odbywających się w ramach HANZA JAZZ FESTIWAL w Koszalinie. Otrzymał stypendium Berklee College of Music w Bostonie. W 1997 roku zdobył tytuł Najlepszego Gitarzysty Jazzowego pisma muzycznego “Gitara i Bas”.

Krzysztof Puma Piasecki 4 Set to wyjątkowy kwartet łączący ze sobą rożne bieguny muzycznych doznań. Podparty wiedzą i doświadczeniem lidera z dodatkiem siły i werwy młodszej części bandu. Jazzowe frazy i swingująca pulsacja miksuje się z rockową energią, funkowym groovem, bluesową siłą przekazu. Wyjątkowe kompozycje z jednej strony uspokajają i wprawiają w wyjątkowy nastrój, z drugiej wyrywają z siedzeń z elektryczną siłą. Skład zespołu uzupełniają: Tadeusz Leśniak (keyboard), Łukasz Gorczyca (gitara basowa), Michał Dziewiński (perkusja).

 

Yvonne Sanchez - pół Kubanka, pół Polka, urodzona w Bytomiu. Pierwsze kroki w świecie muzycznym stawiała pod okiem Józefa Skrzeka - lidera SBB. Grała wówczas na perkusji. Przygodę ze śpiewem rozpoczęła w Pradze. W 1998 roku Czesi uznali ją za najlepszą wokalistkę w swoim kraju, choć wydawać by się mogło, ze monopol na to wyróżnienie na zawsze będzie mieć Helena Vondráčková. W Czechach nagrała też swój debiutancki krążek "The Invitation". Wokalistka ma na swoim koncie takie albumy jak "The Garden" oraz "Brazilian Mood", na którym wykonuje piosenki w języku hiszpańskim i portugalskim. Za sprawą komponowanych i śpiewanych przez siebie piosenek Yvonne ukazuje latynoską część swojej natury. Jej twórczość opiera się głównie na smooth jazzie i bossa novie.

Gdzie i kiedy

Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna

Data: 02.03

Godzina: 17:00