Koncert promenadowy

4YouQuartet
Joanna Widawska – I skrzypce
Małgorzata Sosnowska – II skrzypce
Ewa Ostrowska – altówka
Agata Gawin-Gluza – wiolonczela

 

Program:
„We are the Champions – wędrówka przez epoki z największymi mistrzami”

 

Zespół 4You Quartet tworzą cztery fantastyczne kobiety. Są to artystki z kilkunastoletnim doświadczeniem wykonawczym. Współpracowały z wieloma orkiestrami oraz zespołami kameralnymi, brały udział w międzynarodowych projektach muzycznych.
Ich udziałem są koncerty na terenie Polski, Europy, Azji i Stanów Zjednoczonych.
Połączyły swoją inwencję twórczą i zainicjowały powstanie nowej formacji, której muzyka przeznaczona jest dla  wszystkich kochających dźwięki i brzmienie kwartetu smyczkowego.
Łączą nas wspólne lata pracy w zespole Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Opolskiej. Tak, jak każda z nas jest inna, tak przede wszystkim wspólne gusta i upodobania muzyczne pozwalają nam współtworzyć dobrze zgraną grupę.

 

“We are the Champions”...
Co przywodzi na myśl ten nośny, niezwykle pozytywnie brzmiący tytuł? Czyż nie tak każdy z nas lubi się czasem poczuć? Lub chciałby móc tak o sobie powiedzieć, pomyśleć? Te słowa mają w sobie magię i moc, przyjemną lekkość, jeśli choć na chwilę wrodzona skromność każdego z nas pozwoli się w nie “przyodziać”. Tekst refrenu jednego z najbardziej znanych utworów śpiewanego przez Frediego Merkury’ego, lidera zespołu Queen, bardzo przypadł nam do gustu, w chwili kiedy układałyśmy repertuar tego letniego koncertu.
Zabrzmią dzieła znakomitych twórców wszechczasów, niedoścignionych wzorców, obdarowanych talentem takim, jaki mógł być zapisany w gwiazdach tylko szczególnym wybrańcom losu. Wielu z nich już za życia miało świadomość swojego geniuszu. Jak w ich ustach brzmiałyby słowa “Am I Champion”? To typowo współczesne określenie wielkości, zarówno muzycznych autorytetów sprzed wieków, jak i kompozytorów XX i XXI wieku, których nazwiska i dzieła doskonale znamy. Chcemy, aby tytuł koncertu był klamrą łączącą muzykę znakomitych twórców.
Kto z Państwa da się ponieść fali dźwięków począwszy od muzyki epoki baroku aż do twórców  ukochanej muzyki filmowej i po wspomniany przebój idola rocka?
Wybrane Pory Roku Antonio Vivaldiego, Łabędzia Camille’a Saint-Saëns’a, a także Moon River Henry’ego Manciniego, Zespół kameralny 4You Quartet oraz Państwo, nasza opolska publiczność to program na wspaniały letni nastrój.

Gdzie i kiedy

Miejsce: Scena plenerowa Filharmonii Opolskiej

Data: 14.08

Godzina: 17:00

Strona organizatora: www