Koncert na dwa głosy - Basia Kurdej-Szatan i Rafał Szatan

NA DWA GŁOSY – ALE KINO!

Kontynuując cieszący się wielkim zainteresowaniem opolskiej publiczności cykl koncertów klubowych „Na Dwa Głosy”, Filharmonia Opolska proponuje w 2016 r. kolejny cykl koncertów, zatytułowany „Na Dwa Głosy - Ale Kino!”.
Na cykl siedmiu koncertów w wykonaniu uznanych już na muzycznej i teatralnej scenie duetów wokalnych o opolskim rodowodzie artystycznym, obecnie występujących między innymi we wrocławskim teatrze „Capitol”, warszawskiej „Romie”, czy w krakowskim teatrze „Variete”, złożą się tym razem niezapomniane i lubiane przez wszystkich piosenki filmowe, które obecnie stanowią kanon tego gatunku.
Podczas koncertów zostaną zaprezentowane zarówno polskie, jak i światowe przeboje z filmów i seriali, takich jak „Cabaret”, „Hair”, „Casablanca”, „Rosemarys’ Baby”, „Narodziny Gwiazdy”, „Dzwonnik z Notre Dame”, „Pożegnania”, „Ogniem i mieczem”, „Jan Serce”, „Halo Szpicbródka”, „Prawo i pięść”, często w niespotykanych dotąd, współczesnych aranżacjach.
Filharmonia podtrzyma także lubiany przez publiczność zwyczaj wykonywania podczas każdego z koncertów tzw. „repertuaru obowiązkowego”, który zawsze stanowi pewną muzyczną niespodziankę, i polega na spontanicznej prezentacji przez wokalistów trzech utworów, wybranych przez kierownika muzycznego każdego z koncertów, Jacka Mełnickiego z jego wyłącznym akompaniamentem na fortepianie akustycznym. W pozostałym repertuarze we wszystkich koncertach wokalistom towarzyszyć będą znakomici instrumentaliści.
Zgodnie z dotychczasową tradycją, tegoroczny cykl zakończy grudniowy, galowy koncert świąteczny „Na 15 Głosów” - w wykonaniu wszystkich artystów biorących udział w comiesięcznych koncertach.

Gdzie i kiedy

Miejsce: Filharmonia Opolska

Data: 18.09

Godzina: 18:00

Wstęp: 20 zł

Strona organizatora: www