Koncert: "Na dwa głosy - ale kino"

Na cykl siedmiu koncertów w wykonaniu uznanych już na muzycznej i teatralnej scenie duetów wokalnych o opolskim rodowodzie artystycznym, obecnie występujących między innymi we wrocławskim teatrze „Capitol”, warszawskiej „Romie”, czy w krakowskim teatrze „Variete”, złożą się tym razem niezapomniane i lubiane przez wszystkich piosenki filmowe, które obecnie stanowią kanon tego gatunku.
Podczas koncertów zostaną zaprezentowane zarówno polskie, jak i światowe przeboje z filmów i seriali, takich jak „Cabaret”, „Hair”, „Casablanca”, „Rosemarys’ Baby”, „Narodziny Gwiazdy”, „Dzwonnik z Notre Dame”, „Pożegnania”, „Ogniem i mieczem”, „Jan Serce”, „Halo Szpicbródka”, „Prawo i pięść”, często w niespotykanych dotąd, współczesnych aranżacjach.

 

ANNA MALEK

Ania Malek – studentka wrocławskiej szkoły musicalowej przy teatrze „Capitol”. Skończyła studia z dziennikarstwa muzycznego, ale wciąż chce się rozwijać w tym kierunku. Występuje w zespole „inLove”, z którym spędza przynajmniej 1/3 życia w podróży. Oprócz tego jest wokalistką w zespole Soul City, który już niebawem będziemy mogli usłyszeć w nowym, autorskim repertuarze. Ania śpiewa także w Opole Gospel Choir i jak sama mówi „to jedna z najpiękniejszych rzeczy jakie jej zostały w życiu dane”. Jest laureatką krajowych i międzynarodowych festiwali. Do dziś nie pogodziła się z odejściem Michaela Jacksona, więc pielęgnuje wszystko co z nim związane. Jak usłyszycie, że we Wrocławiu powstało muzeum poświęcone Jacksonowi, to wiedzcie, że to Ani.

 

ŁUKASZ SZUBA
Dwukrotnie niedoszły absolwent szkoły muzycznej, za to absolwent studiów wyższych na kierunku wokalistyka jazzowa w Instytucie Jazzu i Muzyki Estradowej w Nysie. Od 2007 roku członek Opole Gospel Choir, od 2012 członek zespołu Soul City. Trochę śpiewa, trochę pisze tekstów do własnej muzyki. Już niedługo rusza ze swoim zespołem w bój o miejsce w uszach i głowach ludzi. Założyciel i dyrektor artystyczny Opolskiego Jazz Centrum, którego misją jest edukowanie i rozwijanie świadomości muzycznej młodzieży.

Gdzie i kiedy

Miejsce: Filharmonia Opolska

Data: 13.11

Godzina: 18:00

Wstęp: 20 zł

Strona organizatora: www